Öğretmen Diyarı

Emekliler ‘Geçinemiyoruz’ Diyerek Eylem Yaptılar

Beyoğlu'nda toplanan Disk üyesi bir grup emekli, yaşadıklarından şikâyetlerini dile getirdi ve hükümeti protesto etti. Kendileriyle ilgili düzenlemelerin yetersiz olduğunu savunan emekliler, bir süre oturma eylemi yaptılar.


Galatasaray Meydanı'nda 17.00 sıralarında toplanan Disk Emekli Sen üyesi bir grup, emeklilerin yaşadığı sorunlar ve emekliler ile ilgili düzenleme yapılmadığı için hükümeti protesto etti. Pankart açan emekliler 'İntibak yasası yeniden yapılandırılsın', 'Sağlıktaki kesintilere son' yazılarıyla slogan attılar.


Grup adına basın açıklamasını okuyan Disk Emekli Sen İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Rahime İldemir Bayrak, Devlet olanaklarını pervasızca kullandı yetmedi iktidarını sürdürmek için provokasyonlara başvurmaktan da geri kalmamıştır. Bütün bunlara rağmen halk AKP'yi sandıkta iktidardan indirmiştir. Bunlar tüm mağdurları yok sayarken, muhalefet edenleri yok sayarken emeklileri de bir kez daha yok saymıştır.


Emekliler aldıkları aylıklarla geçinememektedirler. Ülke büyümesinde emekliye pay verilmemiştir. Emeklileri kahve köşeleriyle evlere hapsetti. İfadelerine yer verdi. Açıklamaların ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim