Öğretmen Diyarı

Eğitime hayırsever katkısı

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, hayırsever Osman ve Neyire Akgöz’ün yaptırdığı İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışına katıldı.

Açılış töreninde Vali Düzgün’ün yanı sıra, hayırsever Osman ve Neyire Akgöz, Vali Yardımcısı Gökhan Azcan, İlçe Kaymakamları Zekeriya Güney, Ali Candan ve Erkaya Yırık, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ile kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Talas’ta yapılan İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışında konuşan Vali Düzgün, böylesine hayırlı bir günde hayırlı bir iş için okulda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kayseri’de neredeyse her gün yeni bir hayır işinin yaşandığını belirten Vali Düzgün, dün de bir başka hayır işinin teslimi için şehit aileleri ile beraber olduklarını ve hayırsever bir aile tarafından alınan 14 daireyi şehit yakınlarına teslim ettiklerini anımsattı.

Kayseri’de son 10 yılda eğitime ilk, orta ve lise düzeyinde yapılan hayır işlerinin 200 milyon TL’yi bulduğunu söyleyen Vali Düzgün, Kayseri’nin bu özelliğine vurgu yaparak hayırseverler tarafından yaptırılan eserlerden insanlar faydalandıkça hayırseverlerin hayır defterinin kapanmayacağını ifade etti. Hayırsever Osman Akgöz ise "Ben okuyamadım memleketimin çocukları okusun, vatana, millete hayırlı nesiller yetişsin düşüncesiyle yaptırdığım bu okulu geleceğimiz olan çocuklarımıza hediye ve emanet ediyorum" diyerek böyle bir günde kendilerini yalnız bırakmayan başta Vali Düzgün olmak üzere, açılışa katılanlara teşekkür etti. Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da Kayseri’deki hayırseverlerin hayır işi için sıraya girdiğini belirterek, bunun Talas ve Kayseri adına çok memnuniyet verici olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise son 5 yıldır hayırseverler tarafından 16 okul ile toplam eğitime yaklaşık 50 milyon TL katkı sağlandığını ifade ederek, hayırseverlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından "Osman-Neyire Akgöz İmam Hatip Ortaokulu"nun açılışı Vali Düzgün, hayırseverler Osman ve Neyire Akgöz ile protokole mensup kişiler tarafından kurdele kesilerek yapıldı. Vali Düzgün hayırseverlere Kayseri’nin eğitimine sağlamış oldukları katkılarından dolayı günün anısına hediye verdi. Daha sonra Vali Düzgün, açılışa katılanlarla birlikte okulu gezerek, incelemelerde bulundu. Düzgün, sınıfları dolaşarak öğrencilerle bir araya geldi ve kitap hediye etti.

 

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol