Öğretmen Diyarı

Eğitim Bakanı Olay Oldu!

Fransa’da ortaokul müfredatlarında yapmayı planladığı değişiklikler nedeniyle daha önce eleştiri yağmuruna tutulan Fas asıllı Eğitim Bakanı Najat Vallaud-Belkacem şimdi de sürdüğü ruj ve seçtiği kıyafet nedeniyle eleştiri oklarını üzerine topladı.

Belkacem’in geçen haftaki meclis oturumunda giydiği siyah elbisenden dışarı çıkan dantelli sütyeni olay oldu. Sağcı ‘Debout la France’ partisi üyelerinin büyük tepki gösterdiği 38 yaşındaki bakan mecliste iç çamaşırıyla dikkaetleri dağıtmakla suçlandı.

 

İŞTE O GÖRÜNTÜLER
 
İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan bilgiye göre Debout la France partisinin üyelerinden olan  köşe yazarı Jean-Paul Brighelli, Le Point dergisi için kaleme aldığı yazıda genç bakanı eleştiri yağmuruna tuttu.  Brighelli, Belkacem’i, mecliste işiyle ilgili sorulara cevap vermemek için degajesini ‘sis perdesi’ olarak kullanmakla suçladı.

Durum bu noktadan sonra iyice karıştı. Kadın bakanların devreye girdi. Karşılıklı tepkiler devam ederken  Kadın Haklarından Sorumlu Devlet Bakanı Pascale Boistard, Brighelli’nin ‘seksist saldırılarının’ tüm kadınlara hakaret olduğunu söyledi.

Najat Vallaud-Belkacem de Pascale Boistard'a sosyal medyadan  teşekkür ederek, "Sizleri bu sapık ruhla daha fazla uğraşmamaya davet ediyorum. Çünkü onlar buna hiç değmez" diye yazarak tepkisini ortaya koydu.

 

Kaynak: İnternet haber

Anahtar Kelimeler:
eğitim bakanı olay oldu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol