Öğretmen Diyarı

Düğündeki alaycı bakışlar 50 kilo verdirdi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Gizem Yurdaer, 6 yaşında zatürre hastalığı geçirdi. Hastanede tedavi gören genç kız, aşırı kortizon (hormon) yüklenmesi nedeniyle kilo almaya başladı. Kilosu nedeniyle şikayetleri olan Yurdaer, 13 yaşında Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nde obezite tedavisi gördü. Tedaviler zayıflama için sonuç vermedi. Lisede kendi çabalarıyla diyet yapan Yurdaer, 25 kilo zayıflamayı başardı. Ancak 2012 yılında üniversite sınavı öncesinde aşırı stres nedeniyle verdiği kiloları ikiye katladı ve 125 kiloya ulaştı. 2013'ün Aralık ayında ağabeyinin düğününe katılan Yurdaer, misafirlerin kiloları hakkında alaycı konuşmaları sonrası daha kararlı bir şekilde zayıflama kararı aldı.

MİDESİ KÜÇÜLTÜLDÜ

Zayıflama yöntemleriyle ilgili internetten yaklaşık 5 ay boyunca araştırma yapan Gizem Yurdaer, mide küçültme yönetiminin riskleri hakkında bilgiler topladı. Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi'nde Genel Cerrahı Dr. Fikret Beyaz'a başvuran Yurdaer'in 7 Temmuz 2014'te yaklaşık 1 saatlik operasyonla midesinin dörtte üçü alındı. 125 kiloya ulaşan genç kız, ameliyat sonrasında yaklaşık 8 ayda 50 kilo vererek 75 kiloya düştü.

 

\"Düğündeki

'AĞABEYİMİN DÜĞÜNÜ, DÖNÜM NOKTAM OLDU'

Ameliyat sonrası kendisini yeni bir hayata başlamış gibi hissettiğini anlatan Yurdaer, "Ağabeyimin düğünü sonrasında özgüvenimi tamamıyla kaybetmiştim. Hiç düşünmeden, korkmadan ameliyata girdim. Önceden sürekli kendimi hasta hissediyordum. Yemek yemeyi seviyordum. Ancak ameliyat sonrasında her şey tersine döndü. Öncesinden daha fazla öğün ama daha az yemek yiyorum. Bu şekilde 50 kilo verdim. Fazla kiloları olanlara bu yöntemi öneriyorum" diye konuştu.

 

yenisafak.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim