Öğretmen Diyarı

Derslerde öğrendiklerini anaokulunda uygulayacaklar!

MYO-anaokulu işbirliğiyle öğrenciler anaokulunda uygulama yapma fırsatı bulacak. Derslerde öğrendikleri teorik bilgileri uygulayacak.
Protokolle, İEÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı anaokulu eğitimcilerine de akademik destek sağlayacak.


Protokol kapsamında İzmir Özel Türk Koleji Anaokulları Koordinatörü Burçin Bozok, İEÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri ile bir araya geldi.
Protokol hakkında bilgi veren İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İlgi Şemin, öğrencilerin pratik yaşamda yer almasını amaçladıklarını belirterek, “Bu protokol ile birlikte öğrencilerimiz İzmir Özel Türk Koleji anaokullarında uygulama yapma fırsatı bulacak. Derslerde öğrendikleri teorik bilgileri uygulayacaklar” dedi. 

“KÖKLÜ KURUMA DONANIMLI ÖĞRENCİLER”

İzmir Özel Türk Koleji Anaokulları’nın kentin en köklü kurumlarından biri olduğunu kaydeden Prof. Dr. İlgi Şemin, öğrencilerin tam donanımlı şekilde meslek hayatına atılacaklarını söyledi.

Prof. Dr. Şemin, “Öğrencilerimiz, uygulamalar sayesinde öncelikle çocukları yakından tanıma fırsatı bulacak. Okul öncesi eğitim kurumunun işleyişi, programı, veli ve personel ile iletişimi gibi birçok konuda bilgi sahibi olacaklar. Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğretim elemanları da anaokulu eğitimcilerine akademik destek sağlayacak. Bu sayede öğretmenlerin hizmet içi eğitimlerine katkıda bulunacaklar” diye konuştu. 

“GÜÇLER BİRLEŞTİ”

Protokol kapsamında İzmir Özel Türk Koleji Anaokulları Koordinatörü Burçin Bozok, İEÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri ile bir araya geldi.

 

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol