Öğretmen Diyarı

Darp Edilen Müdür Yardımcısı Gözyaşlarına Boğuldu

Kartal Ülkü Bora Ortaokulu Müdür Yardımcısı öğrencilerini sınıfa toplamak için anons yaptı. Yapılan anonstan rahatsız olan bir vatandaş müdür yardımcısını darp etti. Darp edilen müdür yardımcısı için bugün eylem düzenlendi.

 

Türk Eğitim Sen üyeleri, Kartal’da bir ortaokulun anonsundan rahatsız olan kişi tarafından darp edilen müdür yardımcısı için eylem yaptı. Burnu sargılı şekilde eyleme katılan müdür yardımcısı, kanlı gömleğini göstererek gözyaşı döktü.Türk Eğitim Sen üyeleri, Kartal Ülkü Bora Ortaokulu Müdür Yardımcısı Asım Kamiloğlu’nun öğrencileri içeri alırken anons sesinden rahatsız olan bir vatandaş tarafından darp edilmesini protesto ederek eylem yaptı. Kartal Ülkü Bora Ortaokulu önünde toplanan Türk Eğitim Sen üyelerinin eylemine darp edilen müdür yardımcısı Asım Kamiloğlu da katıldı. Grup, slogan atarak tepki gösterdi.

 

KANLI GÖMLEĞİNİ GÖSTERİP GÖZYAŞI DÖKTÜ

 

Darp edilen müdür yardımcısı Asım Kamiloğlu kanlı gömleğini gösterip, gözyaşı döktü. “Sabah bir vatandaş İstiklal Marşı’ndan ve zil sesinden rahatsız olduğunu belirterek, ‘Asım hoca sen misin’ diyerek bana karşı şiddet kullanmıştır” dedi. Olayı gerçekleştiren kişinin gözaltına alındığını belirten Kamiloğlu, “33 yılık öğretmenim 33 yıldır yalnızız’’ diye konuştu.Grup adına açıklama yapan Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Çakmak ise, arkadaşlarının cehaletin kurbanı olduğunu belirterek, “Türk milletinin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı eğitmekten başka amacı olmayan öğretmenlerimize yönelik saldırıları bir kez daha kamuoyu gündemine taşımak için bugün buradayız. Öğrencisini eğitmek ve topluma kazandırmaktan başka hiçbir amacı olmayan okul yöneticimiz, çocuklarımızı güvenli bir şekilde sınıfa almak isterken yapmış olduğu anonsun sesinden rahatsızlık duyduğunu iddia eden kendini bilmez bir vatandaş tarafından saldırıya uğramış ve ciddi şekilde yaralanmıştır. Doktorların çalışamaz raporu verdiği Asım Kamiloğlu hocamıza buradan bir kere daha geçmiş olsun diyoruz” dedi.Grup, yapılan açıklamaların ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

 

mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol