Öğretmen Diyarı

Çocuklara Özel

İstinyePark Cafe Nero önündeki alanda oluşturulan özel bölümde, 12:00–19:00 saatleri arasında 4 yaş ve üzeri çocukların ağırlanacağı Güzel Sanatlar Parkı'na, eserleriyle, Fransız ressam Georges Seurat konuk olacak.

 

Atölyeye katılan çocuklar, Seurat'dan esinlenerek nokta resimleri yaparken, eğlenceli ve yaratıcı saatler yaşama fırsatını da yakalayacak.

 

Georges Seurat, 20. yüzyılın gelenekselden kopan yeni sanat ortamında doğan “Noktacılık” akımının öncüsü olarak biliniyor. Renk üzerine yazılmış bilimsel yapıtlar, Seurat'nın sanatını yönlendiren etkenler arasında yer alıyor.

 

Saf renkleri paletinde karıştırmadan fırçanın ucuyla küçük noktalar halinde tuvale uygulayan sanatçı, uzaktan bakıldığında bu noktaların istenilen rengi görsel olarak oluşturduğunu, yeni boyama tekniğiyle renklerin daha parlak göründüğünü düşünüyor.

 

Bu felsefeden yola çıkan İstinyePark, yapıtlarıyla ilham veren sanatçının eserlerini Güzel Sanatlar Parkı'nda düzenlediği Nokta Resimleri Atölyesi'yle çocuklarla buluşturmayı hedefliyor.

 

Etkinlikte çocukların yapacağı resimlerin şablonu, sanatçı Özge Enginöz tarafından hazırlanıyor.

 

“Güzel Sanatlar Parkı” projesi kapsamında bugüne kadar Picasso, Dali, Van Gogh ve Matisse'in çalışmalarına yer verildi.

 

Yeni Şafak

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim