Öğretmen Diyarı

Çocuklar \'kalite\'yi tiyatro ile öğreniyor

Türk Standartları Enstitüsü'nde (TSE) görevli memurlardan oluşan tiyatro ekibi, Malatyalı öğrencilere bilinçli tüketimi anlatmak amacıyla ‘Önce Kalite’ oyununu ücretsiz olarak sergiledi.Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen...

Türk Standartları Enstitüsü'nde (TSE) görevli memurlardan oluşan tiyatro ekibi, Malatyalı öğrencilere bilinçli tüketimi anlatmak amacıyla ‘Önce Kalite’ oyununu ücretsiz olarak sergiledi.

 

Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Önce Kalite isimli tiyatro oyunu gösteriminde TSE çalışanı memurlar Doğan Ünal, Gülşen Tümay, Hasan Solmaz, Savaş Özaydın, Bengi Arıduru, Mücahit Kasar, Adem Dağlı, Nazmi Kocak, Sibel Sağır ve Oğuzhan Öztürk rol aldı. 

TSE çalışanı Ufuk Ersoy'un yazıp yönettiği oyun 3 gün boyunca çocuklarla buluştu. Ufuk Ersoy, çocuklara bilinçli tüketimi anlatmak için böyle bir proje geliştirdiklerini dile getirdi. Oyunun ücretsiz olarak gösterildiğini anlatan Ersoy, eylül ayında başladıkları turnelerinin ilkini Ankara'da başlattıklarını daha sonra pek çok ilde gösterimler yaptıklarını ifade etti. 

 

TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz, tiyatro ekibinin bir hafta boyunca Malatya'da gösterimler yapacağını dile getirdi. 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim