Öğretmen Diyarı

Çocuklar ameliyathaneye akülü arabayla gidiyor
 Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ameliyata girecek olan çocuklar için akülü araç aldı. Çocukların ameliyata girerken korkmamaları ve eğlenmeleri için alınan araçlarla ameliyathaneye alınıyor.
,Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuklar için ilginç bir yönteme başvurdu. Çocuklar, ameliyathaneye sedye veya tekerlekli sandalye yerine, akülü arabayla gidiyor.

Akülü oyuncak arabayla ameliyathaneye götürülen küçük çocukların yaşadıkları korku ve endişelerin en aza indirilmesi amaçlandı. Hastane Yönetici Yrd.Doç.Dr. Sinan Zehir, çocuk hastaların ameliyathaneye giderken huzursuzluklarını azaltmak amacıyla servis ve ameliyathane arasında kullanılmak üzere akülü araba temin edilerek hizmete sunduklarını belirterek, "Ameliyat hem çocukların, hem de anne ve babalarının korkulu rüyası haline gelmişti. Hastanemizde çocukların ve ailelerinin bu endişelerini giderebilmek için çocukları akülü arabalarla ameliyathanelere taşımaya başladık. Ameliyat olacak hastalar ameliyat stresi yaşamadan, eğlenerek ameliyat gitmektedirler" dedi.

Yrd.Doç.Dr.Sinan Zehir, hastanede daha önce de çocuk poliklinikleri ve kan alma birimlerinin duvarları çizgi film karakterleri ile donatılarak eğlenceli hale getirdiklerini, bunun yanı sıra çocukların bulunduğu mekanlarda çizgi film yayınını yaptıklarını dile getirdi.
Doğan Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim