Öğretmen Diyarı

Çocuğun Neden Hastalandığını Anlayamadılar. İç Güdüsüne Güvenen Doktor Çocuğun Hayatını Kurtardı.
 Rahatsızlanmaya başladığı gün küçük Emmett doğum gününü kutlamıştı.

Çocuk, kumandadan düşen küçük pili yedi.

kaynak

Michael ve Karla Rauch çift başlarda ne olduğunu farkedemedi. Emmett birden hastalanınca, çocuğu hemen hastaneye götürdüler. Emmett’in ateşi çıkmıştı ve aşırı halsizdi.

Ancak, Emmett iyileşmedi. Çocuk kan kusmaya başladığında tekrardan doktora geldiler. Doktor, kontrollerde herhangi bir sorun görünmediğini söyledi. Daha sonra da iç güdülerine güvenerek, çocuğu derhal acile götürmelerini söyledi.

Doktorun iç güdüsü sayesinde Emmett kurtuldu.

kaynak

X-ray’e giren Emmett’in midesinde lityum pil bulundu. Pilin içinde bulunan asidin çocuğu hasta ettiğini anladılar ve derhal ameliyata aldılar.

kaynak

Düğme şeklindeki pilden çıkan asit küçk çocuğun yemek borusu ve sindirim borusunu olumsuz etkiledi. Emmett güçlü bir çocukmuş. Süreçte dayanıklılık gösterdi. Dört yıl içinde 65 tane ameliyata girdi. Artık düzgünce yemek yiyip, rahat rahat nefes alabiliyor. Ayrıca tıpkı 5 yaşındaki arkadaşları gibi koşabiliyor, top oynayabiliyor. Konuşması da bir şekilde ümit verici.

kaynak

Anne ve babası, oğullarının hala hayatta olduğuna seviniyor. Rahatsızlığın tespiti sırasında  Facebook’ta açtıkları sayfayı

binlerce kişi takip etti. Küçük batarya ve pillerin ne kadar tehlikeli olduğu konusunda diğer ebeveynleri yine bu sayfa üzerinden uyarıyorlar.

kaynak

Her çocuk Emmett kadar şanslı değil. Yılbaşından tam 2 yıl sonra, Oklahoma’daki bir kız çocuğu Emmett’in yuttuğuna benzer bir pil yuttuktan sonra hayatını kaybetti.

Eğer evde küçük çocuklarınız varsa, pilleri yüksek bir yere kaldırmanız hayati önem taşıyor.

Lütfen hikayeyi bütün arkadaşlarınızla paylaşarak durumun ne kadar ciddi olduğunu anlamalarına yardımcı olun.


Facebook’ta açtıkları sayfa

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim