Öğretmen Diyarı

Cem Özdemir video paylaştı o detay ortalığı karıştırdı

 

 

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Cem Özdemir, ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla üzerine buzlu döktüğü anın görüntüsünü 22 Ağustos'ta bir sosyal paylaşım sitesinde yayınladı. Söz konusu videoda Özdemir'in evinin balkonunda görünen yeşil yapraklı bitkinin "kenevir" olduğu iddia edilmişti.

Ülkede bu konuda başlayan tartışmalar üzerine "www.waz.de" adlı internet sitesine açıklama yapan Özdemir, "Evet o bir kenevir bitkisidir. Biz Yeşiller özgürlüğün dostlarıyız. Bir kişi kenevir bitkisini oluşturacağı riskleri de göz önünde bulundurarak kullanmak istiyorsa bu özgür toplumlarda bireyin kendisinin vereceği karardır" ifadelerini kullandı.

Özdemir, söz konusu video ile nazik bir dille politik mesajlar verdiğini de belirterek, 18 yaşından küçüklerin kenevir kullanmalarının yasak olduğunu da vurguladı.

Öte yandan, Özdemir'in balkonunda kenevir yetiştirmesine ilişkin henüz bir soruşturmanın başlatılmadığı bildirildi. Ayrıca, Yeşiller Partisi'nin Almanya'da Marihuana kullanımının yasallaştırılması için de çalışmalar yaptığı biliniyor. 

 

AA

 

Akşam

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim