Öğretmen Diyarı

Büyükbaş ve Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları 2014

Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekaletle kurbanı yurt içinde 575 lira, yurt dışında ise 400 lira karşılığında keseceğini açıkladı.

 

Star'ın haberine göre, Deniz Feneri ise yurt içinde 640 liraya yurt dışında ise 290 lirayakurban kesimi yaparken, Bosna’da 400 lira, Filistin’de 800 lira, Suriye’de 640 lira, Balkanlar’da ise 400 liraya kurban kesecek.

 

TSK'NIN KURBAN KESİM BEDELİ NE KADAR OLDU?

 

TSK da geçen yıl 545 lira olan vekaletle kurban kesim bedelini bu yıl 600 liraya çıkardı.TSK yurt dışında kesim bedelini ise 275 dolar ve 210 Euro olarak belirledi. İhlas Vakfı ise yurt içinde vekaletle kurban kesim fiyatını 600 lira, yurt dışında kesimi ise 400 lira olarak açıkladı. Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak dini esaslara uygun, her yıl vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirtti. Mazhar Bilgin “Yurt dışında 61 ülke ve bu ülkelerin toplamda 500 bölgesinde Türkiye’den görevlendirilecek yaklaşık 200 personelimiz ve gönüllülerimizle birlikte kurbankesim ve dağıtımı yapacağız. Yurt içinde ise il ve ilçelerdeki yaklaşık 160 merkezdekurban kesim ve dağıtımını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

 

DİYANET'İN HEDEFİ NE KADAR?

 

Geçen sene başta Afrika, Afganistan, Pakistan, Arakan olmak üzere 55 ülkede, 165 bölgede 89 bin 362 hisse kurbanın kesilerek etlerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığı bilgisini paylaşan Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin “Bu yıl da Türkiye’nin mazlum coğrafyalarda ümit ışığı olacağına inanıyoruz. TDV olarak 2014 yılı kurban organizasyonu kapsamında gelmesi beklenen kurbanvekaletlerine göre, 150 bin hisse kurban dağıtımı planlıyoruz” dedi. 

 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol