Öğretmen Diyarı

Bir Öğretmen Daha Ataması Yapılmadığı İçin İntihar Etti: 'Ki Beklemek En Korkunç Halidir Yaşamanın...'

23 yaşındaki atanmayan öğretmen Erdoğan 'Öncelikle hepinizden ailemden arkadaşlarımdan yakın dostlarımdan, böyle bir üzücü durumu yaşattığım için özür diliyorum. Üzgünüm.' diyerek aramızdan ayrıldı.
Geçtiğimiz aylarda da coğrafya öğretmeni İbrahim Yeşilbağ atanmadığı için yaşamını sonlandırmıştı...


Cebinden 6 Lira Çıktı: Ataması Yapılmayan 27 Yaşındaki Öğretmen İntihar Etti
İki hafta önce askerden dönen coğrafya öğretmeni İbrahim Yeşilbağ intihar etti. Yeşilbağ'ın coğrafya öğretmenliğini bitirmesine rağmen atanamadığı ve çalışmadığı için moralinin bozuk olduğu belirtildi...
Eğitim-Sen Genel Başkanı Aydoğan da yaptığı paylaşımla ataması yapılmadığı için hayatını sonlandıran öğretmen sayısını 45 olarak açıkladı.
'Hayatımı devam ettirmek için ışığımı, umudumu kaybettim' dediği o paylaşımı...


Erdoğan, geçtiğimiz aylarda da atanmadığı için güvenlik güçlerine katılmak zorunda kalan ve şehit düşen öğretmenlerle ilgili bir yazıyı paylaşmıştı...

Erdoğan, geçtiğimiz aylarda da atanmadığı için güvenlik güçlerine katılmak zorunda kalan ve şehit düşen öğretmenlerle ilgili bir yazıyı paylaşmıştı...
Karneler dağıtıldı.
Ders notlarımıza bakalım.
*
Fizik… Kenan Kumaş, Karadeniz Teknik Üniversitesi mezunuydu, fizik öğretmeniydi, ataması yapılmadı, başka çare bulamadı, polis oldu, Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısında şehit oldu.
*
Resim… Cennet Yiğit, Gazi Üniversitesi mezunuydu, resim öğretmeniydi, ataması yapılmadı, mecburen polis oldu, 15 Temmuz darbesinde Gölbaşı özel harekat merkezi bombalandı, şehit oldu.
*
Türkçe… Nuri Akman, Erzurum Atatürk Üniversitesi mezunuydu, Türkçe öğretmeniydi, ataması yapılmadı, tezkere bıraktı, teğmen oldu, birliğini taşıyan helikopter Hakkari'de düştü, şehit oldu.
*
Tarih… Hasan Aslan, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi mezunuydu, tarih öğretmeniydi, ataması yapılmadı, ne yapsın, gitti polis oldu, Şırnak'ta zırhlı aracına bombalı saldırdı düzenlendi, şehit oldu.

Yazının Tamamına Buradan Ulaşabilirsiniz

Anahtar Kelimeler:
öğretmenIntihar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim