Öğretmen Diyarı

Ben ataması yapılmayan bir öğretmenim…  Vicdanınıza Sesleniyorum!
 Her dönem başında ne umutlarla kpss adı verilen hiçbir seçiciliği olmayan bir sınava hazırlanmaya başlıyoruz.

Tabi bu arada yaş ortalamamız 25-26 Sınava hazırlandığımız için ailemizin eline bakıyoruz bu psikoloji yetmezmiş gibi keyfi bir durumla “Şubat ataması yapacağız” diyorsunuz biz acaba “Ağustos ne olur” diye düşünürken “Ağustos’ta atama olur sakin olun” deniyor.

Bir daha çalışıyoruz birkaç ay sonra yeniden bir açıklama ” keyfimiz yetmedi pardon bütçemiz yetmedi” (Her şeye bütçe var ama eğitim için bütçe yok!) Ağustos ataması iptal.-“Peki bizz,ya biz??” -“Siz de ölmezseniz yani kendinizi öldürmezseniz seneye tekrar deneyin, bizim de kalkınmaya ihtiyacımız var üç beş sınav parası atarsınız fena mı?”

(165tl kadarcık, benim babam fabrikatör sıkıntı yok!) Keşke benim ve benim gibi atamasını yapmadığınız öğretmenlerin yaşadıklarının üçte birini yaşasaydınız.O zaman belki biraz anlardınız bizi.
Bu kadar ibadete, dine saygılısınız niye hakkımız olanı vermiyorsunuz. Şuan bize yapılan açıklama “2016 atamasının şubatta gerçekleştiği” Ama biz sınava Mayısta girdik. 2015 atamasında 67 bin kontenjan verildi 2016’da sadece 30 binle mi sınırlı kalacak.Tuhaf ki geçen yıl seçim vardı bu sene yok ne tesadüf! 400 bin mezun öğretmen var bunlar kasap olmak için okumadı öğretmen olmak için okudu öyleyse neden mesleklerini yapmalarına izin vermiyorsunuz, ücretli öğretmenlik adı altında öğretmen bile olmayan kişilere yarı ücret karşılığında bizim mesleğimizi yaptırıyorsunuz.Öğretmenlik için kpss neden var? Biz zaten üniversiteden mezun olurken “Bu kişi öğretmen olabilir.” diploması ile mezun olduk. Üniversitelerinize mi güvenmiyorsunuz?Bu hak yemek değildir de nedir? Eğitim bu kadar basit bir mesele değil. Siz eğitimi düzeltiniz, öğretmenlerinize sahip çıkınız ki kalkınmış bir ülke bulasınız.Yapmayın artık bunca sene emek veren,okuyup didinen, bu yaşına gelmiş hala ailesinden para isteyen gençlerin hakkını verin artık! Ağustos ataması her sene yapılır bu yıl da olmalıdır!

Pakize KarageçilKaynak: www.kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim