Öğretmen Diyarı

Bebeğin Kafasından Öyle Birşey Çıktı Ki!

Abdurrahman Koç'un haberi 

 

Suriye'de geçen hafta rejim güçleri tarafından Rakka kentinde 12 kişi hayatını kaybederken 24 sivil de yaralanmıştı. Olayda birçok ev hasar görürken bombardımanın en acı sonucu ise yine bir bebeğe oldu. Sivillerin yaşadığı bölgeyi hedef alan rejim uçakları 7 aylık hamile olan bir kadını da hedef aldı. Füzelerden seken şarapnel parçaları, 7 aylık hamile olan kadının karnına isabet etti. Hızlı bir şekilde hastaneye yetiştirilen kadın doğum yapmayı başardı. Ortaya çıkan görüntü ise yürek burktu. 

 

YENİ DOĞAN BEBEĞİN BAŞINDA ŞARAPNEL 

 

Ambulansla hastaneye kaldırılan kadın başarılı bir şekilde doğum yaptı. Doğum sonrası bebeğin başına şarapnel parçası isabet ettiği görüldü. Şarapnel, rejim güçlerinin saldırılarında anne karnını da delerek ana rahmindeki bebeğin başına isabet etmişti. Bulundukları yerde birçok acı manzarayla karşılaşan doktorlar bile bu durum karşısında bir süre şoku atlatamadı. Yaralı bebek, başındaki şarapnel parçasıyla hızlı bir şekilde ameliyata alındı. Bebeği kurtarmak için yoğun bir çaba içerisine giren doktor, minik bebeğe oksijen vererek onu hayatta tutmaya çalıştı.

 

BEBEK VE ANNESİ KURTARILDI 

 

Saldırıda yaralanan anneyi acil bir şekilde hastaneye kaldıran diğer Rakkalı kişiler, annenin ve çocuğunun ameliyat sonrasında kurtarıldığını, ikisinin de bir süre daha hastanede kalacaklarını belirtti.

 

haber7

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol