Öğretmen Diyarı

Başlık parası biriktirmek için nohut satıyor
 MARDİN'in Midyat İlçesinde oturan 23 yaşındaki Ahmet Düzenli, evlenmek için gerekli olan başlık parasını biriktirmek için yeşil nohut satıyor.Seyyar tablasına 'başlık parası toplamak için nohut satıyorum' yazısını koyan Düzenli'ye vatandaşlar da ilgi gösteriyor.

Midyat'ta kırmızı gömleği, başındaki kasketi, elindek tespihiyle seyyar tablasında yeşil nohut satan Ahmet Düzenli, görenlerin ilgisini çekiyor. Evlenebilmesi için yörede yaygın olan başlık parası ve düğün masraflarını biriktirmek isteyen, durumunu seyyar tablasına koyduğu dövizle dile getiren Ahmet Düzenli, yeşil nohut yüklü tablasına 'Başlık parası toplamak için nohut satıyorum', 'Zeka geliştirici nohutlar', 'Kısmet Açan Nohut', 'Welcome nohut bahçesine, Ağaya Beleş' yazılı dövizler ilgi çekmeye çalışıyor. Ahmet Düzenli, "Benim yaşım 23. Evlenmek istiyorum ancak başlık parası ve düğün masrafları gerekiyor. Yaklaşık 25 bin liraya ihtiyacım var. Başlık parasını toplamak için yeşil nohut satıyorum.
Geçimimi yeşil nohut satarak sağlıyorum. Yazın yeşil nohut satıyorum, kışında iş yok, çay ocaklarında çalışıyorum" dedi.
Kaynak: DHA
Anahtar Kelimeler:
NohutBaşlık Parası

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim