Öğretmen Diyarı

Başarılı Erkeğin Arkasındaki Kadın

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. Erkek başarılıysa ve siz her zaman arkasındaysanız bu söz size uygundur.


 Ailesinin problemlerini omuzlayan kadınlar erkeğin başarısının asıl mimarlarıdır. Kadın her daim güçlü kalmak zorundadır. Kadınların, kocalarına verdikleri moral ve destek erkeğin ruh dünyasında ihtiyaç duyduğu ana motivasyon kaynaklarından birisidir. Erkeklere ‘’ başarsan da kaybetsen de her zaman seninle omuz omuza destek olacağım ’’ diyebilmek erkekler açısından motive edici cümlelerdendir. Sonucu ne olursa olsun desteğiniz erkeklere moral yönünden çok önemlidir.


 Erkeklere kendilerini iş hayatındaki durumlarıyla ilgili moral verici sözler söylemelisiniz. Ama bu gerçekleri görmesini engellememeli, gerektiğinde canını sıkacak olsa bile doğruları mutlaka söylemelisiniz.


 

İş hayatında inişler ve çıkışlar her zaman olur ama önemli olan sizin desteğiniz , siz destek olursanız devam ettiği yolda tek olmadığının bilincine vararak kendine güveni artacaktır.


Kendisinin iş hayatındaki kritik noktaların evdeki veya başka sorunları erkeğe yansıtmadan halletmeye çalışın, düşüncelerini ikiye ,üçe bölmemeye çalışın.Erkeğin güvenini kazanın, sorunlarınız varsa halledin. Hiç bir zaman aranızda halledilmemiş , yarım kalmış sorunlar kalmasın. Güvenin, güvenmesini sağlayın. Eşlikten öte her zaman en iyi arkadaşı, sırdaşı olmaya çalışın. Sorunlarını beraber çözmeye çalışın. Gerektiği zaman size danışabileceği güveni verin.


Bunları yaparsanız Başarılı Erkeğin Arkasındaki Kadın olursunuz,    hem de mutlu ve huzurlu bir evliliğiniz olur.


 


Kişisel Gelişim Editörü


Aslı Kütükçü

Kaynak:www.gercekbasari.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim