Öğretmen Diyarı

Başarı belgesini getiren öğrenciye ücretsiz tıraş
 Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde kuaförlük yapan Berat Polatoğlu, eğitime katkı sunmak amacıyla 5 yıl önce başlattığı "başarı belgesini getiren öğrenciye ücretsiz tıraş" kampanyası kapsamında bugüne kadar yaklaşık 3 bin öğrenciye hizmet verdi
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde kuaförlük yapan Berat Polatoğlu, eğitime katkı sunmak amacıyla 5 yıl önce başlattığı "başarı belgesini getiren öğrenciye ücretsiz tıraş" kampanyası kapsamında bugüne kadar yaklaşık 3 bin öğrenciyi tıraş etti.

Kuaför Polatoğlu, 5 yıl önce başlattığı "başarı belgesini getiren öğrenciye ücretsiz tıraş" kampanyasını bu yıl da sürdürdü. Polatoğlu, son 5 yılda okulların yaz tatiline girmesiyle karne dağıtılan öğrencilerden teşekkür ve takdir belgesi getiren yaklaşık 3 bin öğrenciye hizmet verdi.

Bu yıl da karnelerini alan ve başarı belgesini almaya hak kazanan öğrencilerin uğradığı kuaförde yoğunluk yaşaması üzerine başka iş yerlerinde çalışan kuaförler de kampanyaya destek için Polatoğlu'nun iş yerinde hizmet vererek, destek sundu.

Polatoğlu, AA muhabirine, 6 yaşında başladığı mesleği 24 yıldır sürdürdüğünü, 7 yıldır kendisine ait kuaför salonu işlettiğini belirterek, son 5 yıldır da başarı belgesini almaya hak kazanan öğrencilere belli günler arasında ücretsiz hizmet verdiğini söyledi.

- Amaç eğitime destek

Eğitime destek vermek amacıyla kampanyayı başlatma kararı aldığını vurgulayan Polatoğlu, "Başarı belgesini alan öğrencileri ödüllendirmek adına onlara ücretsiz hizmet vermek istedik. Böylelikle 5 yıldır bu kampanyayı sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.

Kampanyalarını başka illerdeki meslektaşları tarafından da uygulanmaya başladığını aktaran Polatoğlu, daha çok meslektaşlarının bu yöndeki kampanyalar düzenlemesini temenni etti.

Yaşanan yoğunluktan dolayı başka iş yerinde çalışan meslektaşlarının da kendisine yardım ettiğini anlatan Polatoğlu, önceki yıllarda kampanyalarının 7 gün sürdürdüğünü, fakat bu yıl bu süreyi ramazan nedeniyle 3 gün ile sınırlı tutacaklarını belirtti.

Polatoğlu, "3 yılda yaklaşık 3 bin öğrencimize ücretsiz hizmet verdik. Takdir ve teşekkür belgesi alan öğrencilerimizi bekliyoruz." dedi.

- "Ben de bu uygulamayı seneye başlatacağım"

Ömer Ağırbaş da yaklaşık 25 yıldır kuaförlük yaptığını aktararak, "Eğitim için toplumda farkındalık yaratmak için Polatoğlu'nun başlattığı kampanyaya destek olmak için buradayız. Ben de bu uygulamayı seneye başlatacağım. Bu bir zincir olarak devam edecektir." diye konuştu.

Erkek kuaförleri olarak erkek öğrencilere gerekli hizmeti verebildiklerini, fakat kız öğrenciler için de bu uygulamanın başlatılmasını dilediklerini dile getiren Ağırbaş, şöyle devam etti:

"Takdir ve teşekkür alan kız öğrencilere, eğitime destek olmak için bir kaç yerde kadın kuaförler de destek versinler. Ücretsiz saç kesimi yapsınlar. Bu uygulamayla kız öğrencilerin psikoloji açısından da iyi olur. Bölgenin kız öğrencilere önem vermesi gerekiyor."

Tıraş olmaya gelen öğrencilerden Özgür Ay ise bu yıl Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olduğunu söyledi.

Polatoğlu'nun 5 yıldır başlattığı kampanyanın kendilerini mutlu ettiğini belirten Ay, aldığı takdir belgesiyle tıraş olmaya geldiğinin altını çizdi.

Çelebi Eser Orta Okulu 5. sınıf öğrencisi Maşallah Baran da geçen yıl arkadaşlarının kendisine söylemesi üzerine belgesiyle birlikte ücretsiz tıraş olduğunu, bu yıl da aldığı teşekkür belgesiyle yine tıraş olmaya geldiğini ifade etti.
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim