Öğretmen Diyarı

Bakanlıktan Türkiye\'yi şaşkına çeviren olaya açıklama!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, "damat 13, gelin 16 yaşında" haberleriyle ilgili gerekli işlemlerin başlatıldığını, çocukların halen ailelerinin yanında olduğu, herhangi bir evliliğin olmadığının belirlendiğini bildirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından, bugün basına yansıyan "Damat 13, gelin 16 yaşında" haberlerine ilişkin yazılı açıklama yapıldı.


13 YAŞINDAKİ DAMADA 16'LIK GELİN

Açıklamada, olayın araştırılması için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın talimatıyla Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün aileye ulaştığı, gerekli işlemleri başlattığı ifade edildi.

Konuyla ilgili savcılık tarafından da inceleme başlatıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Çocukların halen ailelerinin yanında olduğu, herhangi bir evliliğin olmadığı belirlenmiştir. 13 yaşındaki C.Ş'nin okula devam ettiği, N.P'nin ise eğitiminin yarım kaldığı tespit edilmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ailelerin sosyo ekonomik olarak desteklenmesine, eğitimi yarım kalan çocuğun eğitimini tamamlaması için ilgili bakanlık aracılığıyla girişimde bulunmuştur. Çocukların takibi Bakanlığımız tarafından yapılmaya devam edecektir."

AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol