Öğretmen Diyarı

Aysun öğretmen 3 günlük bebeğiyle tutuklandı
Zonguldak Ereğli'de polis doğumhane önünde nöbet tuttuğu Aysun öğretmeni 3 günlük bebeği ile tutuklayarak cezaevine gönderdi. CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a, "Bu mu adaletiniz?" diyerek olaya isyan etti. 

Kronos'ta yer alan habere göre polisin gözaltına almak için doğumhanenin kapısında beklediği Aysun öğretmen, 3 günlük bebeği ile birlikte tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Zonguldak Ereğli Özel Ekomar Hastanesi’ne doğum için gelen İngilizce öğretmeni Aysun Aydemir’in kimlik bilgileri Sağlık Bakanlığı sisteminde çıkınca, polisler hastane kapısına geldi. İkinci çocuğunu sezaryenle dünyaya getiren Aysun öğretmen için doğumhane kapısında nöbet tutan polis, gözaltına almak istedi. Doktorlar bunun mümkün olmadığını söyleyince polis, kanaması devam eden Aydemir’i gözaltına almak için bu kez tedavisinin sürdüğü odanın önünde beklemeye başladı.

Yakınları, sezaryenle doğum yaptığı için yürümekte güçlük çeken Aysun Aydemir’in hastanede gözaltına alınarak Zonguldak Emniyet’ine götürdüklerini bildirdi. Bu sabah hastanede gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen, 3 gün önce doğum yapan Aysun Aydemir, tutuklanarak bebeği ile birlikte cezaevinde gönderildi.

Kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Aysun Aydemir 3 gün önce doğum yaptı. Biraz önce K.Ereğli’de tutuklandı. 3 günlük bebeği ile hapse gönderildi. Bu mu adaletiniz! @bybekirbozdag “yazarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a Aysun öğretmenin durumunu sordu.http://www.abcgazetesi.com/aysun-ogretmen-3-gunluk-bebegiyle-tutuklandi-53384h.htm

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim