Öğretmen Diyarı

Avrupa Liselerarası Futbol Şampiyonasında Türk Takımı Avrupa Şampiyon Oldu
 Fransada düzenlenen Liselerarası Futbol turnuvasında Ülkemizi temsilen Türkiye Şampiyonu Ankara Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi çıktığı tüm maçları farklı kazanarak şampiyon oldu.Bir gol yiyen takımımız 36 gol ile turnuvaya damgasını da vurdu.Fransa'nın Lille kentine devam eden Liseler Arası Avrupa Futbol Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu Ankara Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi  çıktığı tüm maçları kazanarak kupayı ülkemize kazandırdı.Okulun beden eğitimi öğretmeni Avni OKUMUŞ’un  teknik direktörlüğünde maçlara çıkan Ankara Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi avrupa şampiyonasında ülkemize büyük gurur yaşattı.Gözüne kupayı kestiren Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi öğrencileri oynadığı futbol ve aldığı farklı galibiyetler ile turnuvada damgasını vurarak sonunda kupayı ülkemize getirdiler.Takımın buraya kadar gelmesinde büyük emeği olan okul müdürü Nurettin IŞILDAK öğrencilerini Fransada da yalnız bırakmamıştı. 

Grubun ilk maçında  Azerbeycanı 6-0  yenen Ankara Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi  2. Maçında ev sahibi  Fransa’yı  9-1  gibi farklı skor ile geçmişti.


 

Grubun diğer maçında Bulgaristan’ı  2-0 ile geçen takımımız grubun son maçında  İngiltere’yi  7-0  yenerek namağlup olarak grubu birinci olarak bitirdiler ve çeyrek finalde  kuzey İrlanda’nın rakibi oldular.


 


Kuzey iİrlanda’yı 5-0  yenen temsilcimiz Çeyrek finallere kalmalarının şans olmadığını kanıtladıkları gibi farklı skor serilerine de devam ettiler.

Yarı finalde turnuvanın güçlü ekibi Hırvatistana da  şans tanımayan Ankara Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi 3-0 yenerek adını finale yazdırdı.
 


Finale kadar tutulamayan takımımız  gruplarda karşılaştığı ve 2-0 ile geçtikleri Bulgaristan ile karşılaştı ve 4-0 yenerek  Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.Gururumuz oldular.

 

 
Ülkemizin gururu Ankara Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi’nin kupaya uzanırken aldığı galibiyetler;

Türkiye 6-0 Azerbeycan
Türkiye  9-1 Fransa
Türkiye 2-0 Bulgaristan
Türkiye 7-0 İngiltere
Türkiye 5-0 Kuzey İrlanda ( çeyrek final )
Türkiye 3-0 Hırvatistan ( Yarı Final )
Türkiye  4-0 Bulagaristan ( Final )

Şampiyon takımımız turnuva boyunca sadece 1 gol yerken toplamda 36 gol atarak açık ara diğer takımlardan üstünlüğünü de gösterdi.
 

 
Kamugündemi.com  ailesi olarak ülkemizi başarı ile fransadaki Avrupa Liselerarası Futbol Turnuvasında güçlü bir şekilde temsil eden ve şampiyon olan  Ankara Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi takımımızı bu gururu ve duyguyu yaşattıkları için tebrik ve teşekkür ediyoruz.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim