Öğretmen Diyarı

Atanamayan öğretmen şiir kitabı çıkardı

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu Başkanı duygularını bu kez dizelere döktü.

 

Süleyman EKİN / ANTALYA, (DHA)- ATAMASI Yapılmayan Öğretmenler Platformu Başkanı 33 yaşındaki Cihan Yerlikaya, ilk şiir kitabı olan 'Aşkadaşım' için imza günü düzenledi. Muratpaşa Belediyesi Kültür Sanat Salonu'ndaki imza gününe atanamayan öğretmenler katıldı.

19 Mayıs Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği bölümünü 5 yıl önce bitiren ve atanamayan Cihan Yerlikaya, Antalya'daki Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu Başkanlığı görevini yürütüyor. Atama beklerken şiire merak saran Yerlikaya, ilk şiir kitabını yayınladı. 'Aşkadaşım' isimli ilk şiir kitabı için Muratpaşa Belediyesi Kültür Sanat Salonu'nda imza günü düzenleyen Cihan Yerlikaya'yı atanamayan meslektaşları yalnız bırakmadı.

Yerlikaya, "Atama bekleyen bir öğretmenim. Yıllardır bu uğurda emekler sarf ediyoruz. Sürekli gündemdeyiz ve mücadele ediyoruz. Geçen hafta da eğitim şurası toplandı. Ülkemiz eğitimi anlamında bir gelecek programları yok ellerinde. Sadece günü kurtarmak amaçlı geçici uygulamalarla devam ediyorlar. Bizim sorunumuza kısa vadede bulamayacaklar gibi görünüyor" diye konuştu.

Sanat hayatına uzun zaman önce başlamış olmasına rağmen, yazarlığa yeni adım attığını belirten Yerlikaya, "İnşallah devamını getireceğiz. Yayın evine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Kendisi gibi atanamayan öğretmenlere kitabını imzalayan Yerlikaya, yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapmaya başladığını söyledi.

 

gercekgundem.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol