Öğretmen Diyarı

Ataması yapılmayan öğretmen kantin işletmecisi oldu
Atanamayan öğretmenlerden sadece biri olan Kazım Angın işletmeci olacak
İzmit İlçe Milli eğitim Müdürlüğü’nde kantin ihaleleri sürüyor.İzmit Yahya Kaptan Edebali Ortaokulu’nun kantin işletmeciliği ihalesini, 12 yıl önce Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünden mezunu olduğu halde çok az ataması olan ve yıllardır atanamayan serbest çalışan 2 çocuk babası Kazım Angın kazandı.

2 OKUL İHALESİ DAHA YAPILDIİzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilimiz 23 Nisan İlkokulu ile Edebali Ortaokulu’nun bir yıllık kantin işletme (kiralama) ihalesini gerçekleştirdi. Okul aile birliği memnun kalırsa 5 yıla kadar sözleşme yapabiliyor. İhalenin komisyon başkanlığını ilçe şube müdürü Zafer Çolak üslendi.

Okul aile birliği başkanlarının da katıldığı ihaleye katılım yüksek oldu.EDEBALİ ORTAOKULU’NU KAZIM ANGIN İŞLETECEKİzmit Edebali Ortaokulu’nun 1 yıllık kantin işletmesi ihalesine 7 kişi katılarak dosya teklifi aldı. Bir kişi evrak eksikliği sebebiyle ihale sürecine katılamadı. İhalede en yüksek fiyatı ilk kez kantin işletmeciliği yapacak olan Kazım Angın, 12 bin 100 TL olarak verdi.

Kocaeli Üniversitesi Şubat 2004 Teknik Eğitim Fakültesi mezunu, (otomotiv öğretmenliği) evli ve 2 çocuk babası Kazım Angın, 12 yıldır atanamadığı için kantin işletmeciliği yapacak. Edebali Ortaokulu kantin ihalesine; Yadigar Alphan 7 bin 158 TL, Hüseyin Karabakkal 10 bin 550 TL, İsmail Çakır 6 bin 500 TL, Dilek Turan 7 bin 360 TL, Arzu Akkanat 8 bin 625 TL teklif verdi. 23 NİSAN İLKOKULU İHALESİ23 Nisan İlkokulu ihalesine 3 kişi dosya aldı. Ancak Gözde Taşkın, evrak eksikliği sebebiyle ihaleye katılamadı. İhaleye en yüksek fiyatı veren Emine Terzi 5 bin 323 TL ile okulun kantin işletmeciliğini aldı. İhaleye katılan ve teklif veren diğer bir katılımcı İsmail Çakır’da 4 bin 768 TL’de kaldı.
Şennur YILDIZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim