Öğretmen Diyarı

Artık bir öğretmeni var

Derinin kemikler kadar hızlı büyümemesi sonucu parmakları yapışan, açılan yaraları sürekli kanayan, iç organlarından da rahatsızlanan Elfida, harfleri öğrenirken elleri acısa da artık eğitim almaya başladı.

 

Evinde Elfida'ya okuma yazma öğreten İnci Açıkgöz, Harmandalı İlkokulu'na sınıf öğretmeni olarak atandığını, eğitim verecek bir sınıfı olmadığını, bu nedenle özel bir öğrenciye evde eğitim vermek için başvuruda bulunduğunu söyledi.

 

Çiğli Kaymakamlığı'nın onayıyla Elfida'ya eğitim vermek üzere görevlendirildiğini söyleyen Açıkgöz, şunları anlattı:

"Ben daha ağır bir öğrenciyle karşılaşacağımı düşünüyordum. Elfida beni kapıda karşıladı, hiç rahatsız olmadan içeri girdim... Elfida'nın zihin problemi yok. Yaşıtlarından iki yaş ötede bir algısı var. Yaptığım çalışmalar sonucu 5 günde 5 ses verdim. Hem yazıyor hem de sesleri çıkarıyor. Böyle bir çocuk normal bir sınıfta olsa en az 3 öğrenciye rehberlik etmesini isterdim. Artık ilk hayali gerçekleşti bir öğretmeni var. 5 yıl derlerse 5 yıl, 8 yıl derlerse 8 yıl geleceğim. Başarılı bir ameliyat geçireceğini düşünüyorum. Şu anda tek sıkıntımız tahtada yazamıyoruz kalemi tutamadığı için ama ameliyattan sonra parmaklarının açılacağını, artık sorun yaşamayacağını düşünüyorum."

 

 

Elfida için mucize gerçekleşti

 

Öğretmeninden okuma yazmayı öğrenmeye başlayan Elfida ise hayatında bir mucizenin gerçekleştiğini belirtti.

 

İnci öğretmenle tanıştığı için çok mutlu olduğunu anlatan Elfida, "Bir gün kapı çalındı mucizeyle karşılaştım. Çok iyi, çok güzel bir öğretmenim oldu. Harfleri, sayıları öğreniyorum" dedi.

 

Tek isteğinin kalemi düzgün tutabilmek olduğunu dile getiren Elfida, "Ameliyat olursam parmaklarım açılır. Bir tek ellerimin açılmasını istiyorum, o zaman kalemi düzgün tutabilirim, canım acımaz. Şimdi yazabiliyorum ama tutarken elim ağrıyor. Kalemler buna uygun gelmiyor" diye konuştu.

\"Hürriyet\"
 
memurlar.net
Anahtar Kelimeler:
artık öğretmeni var

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim