Öğretmen Diyarı

Arkadaşlığı bitiren 3 durum

Arkadaşlıklar pek çok farklı sebepten dolayı son bulabilir çünkü hiçbir ikili ilişki diğerine benzemez. Ancak arkadaşlığınızı kötü bir pozisyona sokacak, hatta bitirecek belli başlı durumlar da vardır.

Yüz yüze görüşmemek

Sosyal medya üzerinden arkadaşlarınızla sürekli iletişim halinde olabilirsiniz ama ne sıklıkta randevulaşıp bir şeyler yapıyorsunuz? Eğer yüz yüze görüşmeler gittikçe azalıyorsa, bu birbirinizden ayrı düşmenize, dolayısı ile de arkadaşlığınızın bitmesine sebep olabilir. Bu durumla savaşmak ise oldukça basit, arkadaşlarınıza gerçek zaman ayırın! Gerekiyorsa Facebook ya da Twitter başında geçirdiğiniz zamandan kısıp, sizin için önemli olan insanlarla gerçek aktiviteler yapın.

Karşılıksız bırakmak

İlişkiler her zaman eşit oranda alıp vermeye dayanmasa da eğer verici olan hep aynı tarafsa ve asla karşılığını alamıyorsa, bu dengeyi bozacak ve arkadaşlığınızı da sonlandıracaktır. Karşılık bulamayan taraf kendinin önemsenmediğini hisseder ve doğal olarak bir süre sonra daha ilgili insanlara yönelir.

Uyumsuzluk

Bir arkadaşlıkta kesin olan tek şey bir noktada değişeceğidir. Hangi derecede ve ne şekilde olduğu ilişkiyi yaşayan insandan insana farklılık gösterecektir. Bazı insanlar arkadaşının pozisyonu, durumu değiştiğinde ondan uzaklaşıp eski pozisyona daha yakın başka birilerini aramayı tercih edebilir. Örnek vermek gerekirse, bazı insanlar evlendikten sonra bekar arkadaşlarından uzaklaşarak evli olanlarla daha sık görüşmeyi tercih edebilir. Ya da çocuk sahibi olduktan sonra, diğer çocuklu arkadaşlarına yönelebilir. 

Bir arkadaşlığın değişmesi için farklı pek çok sebep olabilir, kilit nokta buna nasıl adapte olacaksınız? Yeni arkadaşlar edinmek de iyidir, var olan bir ilişkiniz karışık bir hal aldığında, ezici olmadan ya da bitmeden önce bir süre ayrı zaman geçirebilirsiniz. Genellikle zaman geçtikten sonra yeni duruma alışıp, arkadaşlığa kaldığı yerden de devam edilebilir.

 

Kadınvekadın

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim