Öğretmen Diyarı

Antalya\'da sıcak hava asfalt eritti

Antalya’nın Demre ilçesinde aşırı sıcaklar sebebiyle D-400 Karayolu’nda asfaltlar eridi. İlçede dün 42 derece olarak ölçülen hava sıcaklığı, bugün 45 dereceye ulaştı. Sıcaklığın aşırı derecede artması araç sürücülerini ve yayaları olumsuz etkiledi. Asfaltların eridiği bölgede aracıyla gitmekte zorlandığını belirten Özgür Güngör, “Burada havalar çok sıcak. Sıcaklığın 40 dereceyi geçtiği söyleniyor. Asfalt eridiği için yolda giderken çok zorluk çekiyoruz. Yolda giderken kontrollü gitmek zorunda kalıyoruz” dedi.

Yol kenarında karşıdan karşıya geçmekte zorlanan Emre Çetin ise, “O kadar sıcak var ki asfalt bile erimiş. Karşıdan karşıya geçerken zorluk çekiyoruz. Asfalta terliğim yapıştı ve yırtıldı” diye konuştu.

Karşıdan karşıya geçmekte zorlanan Engin Şimşek de, hava sıcaklığının ne boyutta olduğunu asfaltın üstüne kırdığı yumurta ile göstermek istedi. Şimşek’in kırdığı yumurtanın kısa süre sonra piştiği gözlendi.

Öte yandan emniyet yetkileri, hava sıcaklıklarının etkisiyle eriyen asfaltın yolun kayganlaşmasına neden olduğunu belirterek, bunun kaza riskini artırdığı bildirdi. Yetkililer, sürücülerin dikkatli ve yavaş gitmelerini istedi.

 
 
 
haberbuketi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim