Öğretmen Diyarı

Anaokulundan itibaren eğitimlerine birlikte devam eden ikizler, üniversiteyi de birlikte okuyacak
Kaynak: AA

Fatih Örücü, anaokulundan beri kardeşiyle okuduğunu ve hiç ayrılmadıklarını söyledi. Şimdi üniversitede de aynı bölüme devam edeceklerini anlatan Örücü, "Ortaokul ve lisede de eğitimimizi başarılı bir şekilde tamamladık. Ardından üniversite sınavına hazırlanmaya başladık. Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) yüksek puan alarak, hayalini kurduğumuz mühendislik fakültesini tercih ettik" diye konuştu.     

Berk Örücü de anaokulundan itibaren beraber okuduğu kardeşiyle üniversiteyi de birlikte okumak istediğini belirtti. YGS ve LYS'ye farklı salonlarda girdiklerini belirten Örücü, şunları söyledi:
"Ailemizde birçok kişi mühendis olarak çalışmakta, biz de mühendislik fakültesi istiyorduk, öğretmenlerimizin ve büyüklerimizin tavsiyesiyle de makine mühendisliği bölümünü tercih ettik. Memleketimizin Karabük olması Karabük Üniversitesi'ni tercih etmemizde etkin rol oynadı. Üniversitemiz gayet kaliteli ve iyi bir üniversite, bunun için başka şehre gitme gereği duymadık."     

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim