Öğretmen Diyarı

Anaokulu öğrencileri pazarcı oldu
 Tane, kilo kavramı, para üstü vermeyi öğrendiler. Van’daki bir anaokulu tarafından düzenlenen yıl sonu etkinlikleri kapsamında minik öğrenciler, okulun bahçesine kurdukları tezgahlarda sebze, meyve, kırtasiye ve oyuncak sattı. Pazarcılar gibi bağırarak satış yapan öğrenciler, sattıkları meyvelerden yemeyi ihmal etmedi.
sefkat_anaokulu_1Van’ın merkez İpekyolu İlçesi’ndeki 200 öğrencinin bulunduğu Şefkat Anaokulu’nun bahçesine yerleştirilen tezgahlarda minik öğrencilere sebze, meyve, kırtasiye ve takı malzemeleri sattırıldı. Kendilerini farklı bir ortamda bulan minik öğrenciler alışveriş yapan aileleri ve çevrede bulunanlara pazarcılar gibi seslenerek satış yaptı. Bazı minik öğrenciler, bir yandan satış yaparken, bir yandan da sattıkları meyvelerden yemeyi ihmal etmedi.
‘HİLESİZ SATIŞLAR’ ADI ALTINDA PAZAR KURDULAR
Okul Müdürü Mecit İlkan, çocukların bu etkinlikle öz güven kazandıklarını belirterek, şöyle dedi:
“Öğrencilerimiz ‘Hilesiz satışlar’ adı altında pazar kurdular. Biz öğretmenler çocuklara her türlü bilgiyi öğretiyoruz. Ancak, onlara yaşam, para kazanmanın zorluklarını öğretmiyoruz. Bu etkinliğimizde öğrenciler, kendi malzemelerini kendileri satıyor. Tane, kilo kavramı, para üstü vermeyi öğreniyorlar. Ayrıca para kazanmanın zorluklarını öğrenirken, ailelerle iletişime geçerek öz güvenlerini arttırıyorlar. Biz buradan elde edilen gelirle hem okulumuzun eksiklerini, ardından da bir başka okuldaki özel eğitim sınıfını yaptıracağız.”

Kaynak: DHA


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim