Öğretmen Diyarı

Ahmet Naç Öğretmenimizin kitabı 24 Kasım'da Doğan Kitap'dan çıkmıştır
Kitabım 24 Kasım'da Doğan Kitap'dan çıkmıştır. Kitap alabileceğiniz her yerden temin edebilirsiniz şu an. Ben üzerime düşeni yaptım. Şimdi top sizde. 

Editörler bu kitabın türü konusunda kolay bir karar veremediler. Biyografi, öğretmenlik sanatına dair bir eğitim kitabı, anne ve babalar için çocuk yetiştirme rehberi, kişisel gelişim gibi bir çok tür olabilir. Ancak bu kitap bir Romandır. Alışık olmadığınız bir kurgu ve tarzda yazdım. İyi için değil, doğru için.

Giriş bölümlerini ve sonunu muhakkak yalnız başınıza olduğunuz bir ortamda okuyun. Oraları sizi biraz çarpacak, sendeleyeceksin. Endişe etmeyin tren garındaki kırmızı elbiseli küçük kız kendi bölümünde elinizden tutacak ve sizi günümüze getirecek. 

Sosyal medya ve televizyonlarda benim hep yan projlerimi gördünüz. İçinde asıl projelerimin her şartta nasıl yapılacağı, çocuklara nasıl baktığım, Onu nasıl gördüğüm bulunmaktadır. Tedxİstanbul konuşmam buz dağı ise bu kitap buz dağının görünmeyen kısmıdır.

Sanırım en güzeli kitabın arkasında yazanı buraya koymak. İyi okumalar;

Gölge
Karanlıktan korkma "çocuk"

"Sen: Bu kitap neyi anlatır?
Ben: Onu anlatır. Uğrunda ölüme bile gidebileceğimiz bir adamın; seni tanımadan, senin için neler yaptığını... Belki de seni anlatıyordur bu kitap. Karar senin. Adını bulamayacaksın hiçbir sayfada, üzgünüm. Bilmediğin bir gerçeğe sen isim ver yeniden. Benim bu kitapla yaptığım gibi.

İşin kötü tarafı karşımda olsaydı ve "Senin hakkında bir kitap yazacağım" deseydim bana çok kızardı. "Sakın bunu yapma 'çocuk', beni gerçekten tanıdıysan yapman gerekeni bilirsin" derdi. Ben de yapmam gerekeni yaptım. 

Bu kitap, onu henüz okumayacak olan çocuklar için yazıldı. Onların hayatındakilere; öğretmenlere, eğitmenlere, anne babalara... O bunu isterdi, bir yolunu bulmamı... Bir uçağın kanatları altındaki çocuklarımız için... Sadece kendi çocuklarımız için değil, tüm dünya çocukları için...

Bu kitabı bitirdiğinde ikimizi de tesadüf diye bir şeyin olmadığına inandırmayı sakın unutma. Bir tanesinin bile hayatına dokunabilirsen tamamdır. Böylelikle asıl hikaye son sayfadan sonra başlayacak. Sadece gülümse ve arkana bile bakma artık. 

Çünkü hikayenin sonunu o çocuklar yazacak."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim