Öğretmen Diyarı

Adana'da 'çocuklarım yer' diye tüm birikimini cebinde saklayan adamın başına bakın ne geldi?
 Adana’da 86 yaşındaki İzzettin Arslan, ‘Çocuklar alıp harcar’ korkusuyla cebinde taşıdığı bütün birikimi olan 12 bin 800 lirayı yankesiciye kaptırdı. Yankesicinin parasını aldığını son anda fark edip müdahale etmeye çalışırken düşüp kolundan yaralanan Arslan, “Çocuklarıma vermedim, yankesiciye nasip oldu. Kısmetten çıkmış” dedi.


Merkez Seyhan İlçesi’nin Dağlıoğlu Mahallesi’nde oturan İzzettin Arslan’ın çocukları paraya ihtiyaç duyduklarını söyleyerek babalarından yardım istedi. Arslan ise 12 bin 800 lirası olmasına rağmen hiç parasının kalmadığını söyledi. Parayı evinde saklayan Arslan, çocuklarının almasından korkarak 12 bin 800 TL’yi gömlek cebine koydu.

‘DEDECİĞİM NASILSIN’ DEYİP SARILDI, PARAYI ALDI

Obalar Caddesi’nde yürüyen yaşlı adamın yanına hiç tanımadığı iki genç yaklaştı. Gençlerden biri, ‘Dedeciğim nasılsın’ diyerek Arslan’ın boynuna sarıldı. Gencin yakınlık göstermesine sevinen Arslan da karşılık verdi. Dede- torun gibi bir süre samimi şekilde kucaklaşma devam etti. Tanımadığı genç, İzzettin Arslan’a fark ettirmeden gömlek cebindeki bütün parasını aldı. Gençler arkasını dönüp İzzettin Arslan’ın yanından uzaklaştı. Birkaç adım attıktan sonra gömlek cebindeki parasının yerinde olmadığını fark eden Arslan, gençleri yakalamak için hamle yaptı, ancak başarılı olamadı. İzzettin Arslan, yankesicinin arkasından koşmak isterken düşüp kolundan yaralandı.

‘KISMETTEN ÇIKMIŞ’

Çocuklarına vermediği bütün birikimini yankesicilere kaptıran Arslan, polisten yardım istedi. Yaşlı adam sağlık kontrolü için getirildiği Adli Tıp Birimi’nde başından geçenleri anlatırken, “Çocuklar istedi vermedim. Onlar alıp harcamasın diye de yanımda taşıyordum. Başkası cebimden alıp gitti, o para kısmetten çıkmış” diye konuştu. Polis, Arslan’ın parasını alıp kaçan yankesiciyi yakalamak için çalışmasını sürdürüyor.

Kaynak: Sözcü
Anahtar Kelimeler:
AdanaYankesiciDede

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim