Öğretmen Diyarı

Ablası Olan Erkekler, En İyi Erkeklerdir

Hanımlar, erkekleri yargılarken hepimizin elinde, tüm kriterler yazılı olmasa bile, gayrı resmi bir kurallar kitabı var.

 

Kişilik, zenginlik, mizah duygusu, vs… listeyi sonsuza kadar uzatabiliriz. Bu kategorilere göre en iyi eşleşmeyi bulmaya çalışırız.

 

Bir erkeğin aile bağları sizin ilk kriterlerinizden olmayabilir, ama sizin için iyi birisi olup olmadığı hakkında bir şey söyleyebilir.

 

Bir (ya da birden fazla) ablası olan bir erkekle birlikte olmanın çeşitli faydaları vardır.

 

Bir tek çocuk olarak, kardeşin önemini hiç düşünmemiştim. Oysa hayat bana birinin küçük kardeşi olmanın önemini gösterdi. İşte 7 nedeni:

 

1. Saygılıdır

Şövalyeliğin geri kaldığı söylenir, ama ablası olan adamlar, kadınlara iyi davranılması gerektiğini bilir. Çünkü babası ablasına saygısızlık yaptığı için onu azarlamıştır.

Bir zamanların can sıkıcı erkek kardeşi, kadınların değerini anlar bir adam haline gelmiştir.

 

2. Koruyucudur

Aile söz konusu olduğunda, erkeklerin koruyucu olduğu açıktır. Ablası olan bir adamda, yoluna çıkan herhangi bir “kötü çocuk” için hazır olma deneyimi vardır.

Sizin de tehlikede olduğunuzu düşünürse, kimsenin size zarar vermesine, hatta yaklaşmasına izin vermez.

 

3. Kalp kırıklığını görmüştür

Ablası olan bir adam, kızların ağladığını bilir. Muhtemelen ablasının en savunmasın anlarına tanık olmuştur. Hatta muhtemelen ağlayacak bir omuz bile olmuştur.

Erkeklerin geri zekalı olma ve kalp kırma yeteneklerinin farkındadır. Artı, ilk elden deneyimlidir. Sizi bir aile üyesi olarak görecek ve aynı acılardan geçmenizi görmek istemeyecektir.

 

4. Kadınları anlar

Çoğu erkek, kadınların ihtiyaç ve yeteneklere sahip olmayan robotlar olduğuna inanmak ister. Ancak ablası olan bir adam hemen hemen tüm hayatı boyunca onun etrafına olmuştur.

 

Banyo dolabında tampon görmüştür. Gece makyajını temizlediğini bilir. Muhtemelen çeşitli vesilelerle ona yemek yarışmaları kaybetmiştir. Onun en iyi ve en kötü zamanlarını görmüştür. Bu da, özellikle ilişkinin başında, onun etrafında rahat olmanızı kolaylaştırır. Olmadığın birisi gibi davranmak zorunda olmazsın, çünkü bütün o çekiciliğin arkasında ne olduğunu bilir.

 

5. Duygularınızın olduğunun farkındadır

Ablası olan bir adama, ablasını gülerken ya da ağlarken görüp görmediğini sorun. Büyük olasılıkla, PMS’i bilir, sayısız el şakasına maruz kalmıştır ama en stresli veya endişeli zamanlarında ablası ona yardım etmeyi denemiştir.

Ruh hali diye bir şeyin gerçekten var olduğunu fark etmiştir ve gezegendeki en nazik ve düşünceli insan olabilir.

 

6. Tavsiye almaya gidebileceği birisi vardır

Fikir almak söz konusu olduğunda, ablalar en iyi insanlardır. Size doğum günü alırken onun görüşünü alır, veya satın almak için onunla birlikte gelmesini rica eder.

İlişkinin nereye gittiği konusunda emin değilse, ona sorabilir. Artı, ablası sizinle buluşmak için giydiği kıyafetin iğrenç olduğunu söylemeye çekinmeyecektir. Hiç kimse kadınları kadınlardan daha iyi bilemez.

 

7. Ne istediğinizi bilir

Kızların etrafında olmak, bizim erkeklerden son derece farklı olabileceğimizi ona öğretmiştir. O çocuklarla zaman geçirmek istiyor olsa da, sizin onunla vakit geçirmek istediğinizi bilir.

 

Ayakkabılara aşık olduğunuzun farkındadır. Arkadaşlarınızla erkekler, kızlar ve aradaki her şey hakkında dedikodu yaptığınızı bilir. Hepsini ve seni kabul eder. Bir erkeğin aile ağacı, size uzun vadede nasıl davranacağı hakkında çok şey ortaya çıkarabilir.

 

Ryan Gosling, Channing Tatum, Josh Duhamel ve David Beckham’ın tümünün ablası var. Bundan daha fazla kanıta mı ihtiyacınız var? Hiç sanmıyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim