Öğretmen Diyarı

Abla-kardeş öğretmenler, eğitimcileri doğuya davet etti

Van’ın Çatak İlçesi Muhammet Sait Aydın Anadolu Lisesi’nin Müdürü Orhan ile Müdür Yardımcısı Oya Kundakçı kardeşler, ilçedeki öğrenci ve velilerin gönlüne taht kurdu. 2011 depremi sonrası öğretmenlerin gelmek istemediği ilçeye atanan Orhan Kundakçı, kendisi gibi öğretmen olan ablası Oya Kundakçı’nın da tercihini Çatak’a yaptırarak ilçeye getirdi. Kundakçı kardeşler şimdi de eğitimcileri Doğu illerine davet ediyor.

Van’da 2011 yılında meydana gelen 7.2 ve 5.6 büyüklüğündeki 2 depremden sonra öğretmenlerin bir çoğunun tayin isteyip ayrıldığı Van’a gelen 28 yaşındaki Orhan Kundakçı, Van’a 90 kilometre uzaklıktaki Çatak İlçesi’ne görevlendirildi. Bir süre Çatak çok programlı lisede görev yapan Kundakçı, daha sonra Çatak Muhammet Sait Aydın Anadolu Lisesi’ne müdür olarak atandı.

 

Ablasını da Çatak’a getirdi

Deprem döneminde kardeşini yalnız bırakmamak için Çatak’a gelen Ankaralı 30 yaşındaki Oya Kundakçı da bir süre kaldığı Çatak’ı çok sevdi. Oya Kundakçı Okul müdürü kardeşi Orhan Kundakçı’nın yanından döndükten sonra Ankara’da girdiği sınavı kazanarak öğretmen olarak atandı. Çatak’ta okul müdürü olan Orhan Kundakçı, ablasına tek tercih olarak Çatak’ı yazdırdı. Bunun üzerine Çatak’a atanan Oya Kundakçı okulda ingilizce derslerine girerken, bir süre sonra da müdür yardımcılığı görevine getirildi.

 

‘Ast – üst kurallarına uyuyoruz’

540 öğrenci ve 26 öğretmenin bulunduğu okulda ast-üst kurallarına uyduklarını belirten Oya Kundakçı şunları anlattı:
"Çatak’a geldiğimde ilk zamanlar çok tedirgin oldum. Ancak bir süre sonra alıştım. İyi ki gelmişim. Çünkü duyduğumuz doğu ile yaşadığımız doğu bir değil. Eğitimcileri bu bölgelere davet ediyoruz. Burada görev yapmak bana büyük mutluluk veriyor. Kardeşim müdür, ben müdür yardımcısı olarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bazen rollerimiz karışıyor ama, ast-üst kurallarına uyuyoruz."

Öğrenciler ve velilerin gönlüne taht kuran Kundakçı kardeşler, ihtiyaç olduğu sürece Çatak’ta görev yapacaklarını söyledi.

 

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol