Öğretmen Diyarı

9 idealist öğretmenin özverisi, eğitimde zirveye çıkardı
Van’a 70 kilometre uzaklıkta bulunan Gürpınar İlçesi Kırkgeçit Mahallesi Ortaokulu, TEOG sınavında gösterdikleri başarı ile adlarından söz ettirdi. 2014-2015 TEOG başarı sıralamasında ilçede 14 okuldan sonuncu, Van il genelinde ise 330 okul arasında 284’üncü olan okulun başarısı, 2 yıl içinde okula yeni atanan 8 öğretmen ve müdürün gelmesiyle bir anda değişti.
ogretmen5
13 derslikli 16 öğretmenin görev yaptığı okulun başarısını yükseltmek için çalışmaya başlayan Okul Müdürü Hakan Elitaş ve çeşitli branşlardaki öğretmenler Şeyda Polat, Bilge Bingöl, Şeyma Şahan, Dilan Deniz, Kemal Demir, Erdoğan Gülce, Seher Polat ve Gülhan Talan yoğun bir çaba içersine girerek, 8’nci sınıfa giden 35 öğrenciyi gecelerini gündüzlerine katarak TEOG’a hazırladı.
ogretmen3
KAPI KAPI DOLAŞTIK EĞİTİMİN ÖNEMİNİ ANLATTIK”

Okul başarısı bakımından il ve ülke bazında çok gerilerde olduklarını belirten Okul Müdürü Hakan Elitaş, “Önceki yıllarda il ve ilçe sıralamasında son sıradaydık. İki yıl içersinde okulumuza yeni atanan öğretmenler ile el ele verekek başaramızı inanılmaz bir hızla en üst sıralara taşıdık. Bu başarıdaki en büyük faktör, 8 öğretmenin özveriyle çalışması oldu. Öğretmenlerimiz, öğrencilerin aileleri gibi oldu. Öğrenciler, öğle aralarında, gece gündüz ve hafta sonları yine sınavlara hazırlandı. Öğrencilerin evlerine ziyaretlerde bulunarak velilere çocukları hakkında bilgi verildi. Eğitimin önemi anlatıldı. Bu planlı özverili çalışma sonucu ise başarımız kaçınılmaz oldu. Ben, öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler şimdi çok daha mutluyuz. Büyük bir aile gibiyiz. Eğitimlerimiz aralıksız sürecek. Başarımızı en üst seviyelere çıkaracağız” dedi.
ogretmen2
“ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖZVERİSİ BİZİ MOTİVE ETTİ”

Katedilen başarıda öğretmenlerin özverisinin olduğunu söyleyen 8’nci sınıf öğrencisi Nazime Arslan “Öğretmenlerimiz bizim başarılı olmamız için büyük çaba sarfediyor. Bizi öğle tatillerinde hafta sonlarıda okulda toplayıp TEOG sınavına hazırlıyorlar. Bizim için ellerinden geleni yapıyorlar. Yine belli aralıklarla evlerimize gelip ailelerimiz ile görüşüyorlar. Bizi sınava ve hayata hazırlayıp motive ediyorlar. Biz onlar sayesinde çok daha başarılı olacağız. Öğretmenlerimizi çok seviyoruz” dedi.

Kaynak:DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim