Öğretmen Diyarı

8 Yaşında 2 Kitap Yazdı

 Konya’da İlkokul 2. Sınıf Öğrencisi Ömer Can Koç, yazdığı şiir ve hikaye kitabı ile adından söz ettirdi.

Konya’nın Meram İlçesindeki Ayşe Sönmez İlkokulunda 2. sınıf öğrencisi olan 8 yaşındaki Ömer Can Koç, yazdığı şiir ve hikaye kitabı ile adından söz ettirir oldu. Küçük yaşına rağmen ortaya koyduğu yeteneği ile şair ve yazarlığa adım atan Koç’un, bu yeteneğini sınıf öğretmeni keşfetti.

Koç’un edebiyata olan aşkı, ev hanımı olan annesinin evde temizlik yaptığı sırada kanepe altlarında küçük küçük kağıtlara yazılmış metinleri bulması ve sonrasında durumu sınıf öğretmeni ile paylaşması üzerine ortaya çıktı. Babası inşaatlarda boyacılık yaparak evin geçimini sağladığı Koç; “içinden geldiği gibi yazdığı şiir ve hikayeleri öğretmeninin teşviki ile kitap haline dönüştürdüklerini” ifade etti.

En çok matematik dersinden hoşlandığını da kaydeden Koç,  zaman zaman arkadaşlarına bol bol kitap okumayı tavsiye ettiğini söylerine ekledi.

Ömer Can Koç’un yeteneğini keşfeden sınıf öğretmeni Hüseyin Sayar; ise konuşmasında; “Bu yaştaki bir çocuğun maharetinin diğer öğrencilere de bir kıvılcım, bir model oluşturması hiç kuşkusuz bizlerin en büyük arzusudur. Öğrencimizin bu başarısından doyalı gerek okul idaresi ve gerekse öğretmenleri olarak son derece gurur ve onur duyduk. Katkı ve desteklerinden dolayı okul müdürü Mustafa Yaz’a teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: ZEKİ DURSUN-KONYA ZEDHABER


 

Anahtar Kelimeler:
yaşında kitap yazdı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim