Öğretmen Diyarı

7 Aylıkken Kaybettiği Oğlunun Kalp Atışlarını Tekrar Duyan Anne Sizleri de Hüzne Boğacak

Bir anne için hayattaki en değerli varlığı çocuklarıdır. Bütün hayatlarını çocukları için yaşayan, hakkını ödeyemeyeceğimiz insanların başındadır annelerimiz. Haliyle bir anne için de hayattaki en zor an yavrusunu kaybettiği andır. Ancak hayat bizleri bazen öyle bir yere getirir ki en büyük üzüntülerimizin içinden de bir umut, bir mutluluk çıkabilir.

Lukas, 7 aylıkken bakıcısının erkek arkadaşı tarafından şiddet görüyor ve hayatını kaybediyor

Clark, o çocuklardan birisi olan 4 yaşındaki Jordan ile de geçtiğimiz günlerde duygu yüklü bir buluşma gerçekleştirdi. Jordan 18 aylık iken, Lukas'ın hayatını kaybetmesi sonrasında onun kalbini alarak hayata döndü. Heather Clark da 2.5 yıl sonra ayarlanan bir organizasyonda steteskop ile Jordan'ın kalbini, yani oğlu Lukas'ın kalbini dinledi.

Fazlaca göz yaşının döküldüğü günde Clark'ın sözleri de önce orada bulunanları sonra bizleri duygulandırdı

"Duyduğum ses çok güçlüydü. Lukas'ın orada benimle olduğunu hissettim. Hayatına Jordan ile birlikte devam ediyor, buna şüphem yok. Benim için organ bağışlama kağıtlarını imzalamak çok zor bir seçimdi. O öldükten sonra organları ile yapabilceğim hiçbir şey yoktu, bunu biliyorum ancak kağıtları imzaladıktan sonra tam anlamıyla farkettim ki Lukas gitmişti."

Jordan ile tanıştıktan sonra onun enerjisine hayran kalmış Clark

" Lukas, Jordan'a yaşaması için bir şans verdi ve eminim ki Lukas bizi yukarıda bir yerde izliyor ve Jordan'a hayatı dolu dolu yaşaması için en iyi dileklerini sunuyor. 

Jordan'ın annesi Esther Gonzales ise buluşmadan önce fazlasıyla gergin olup, kızının bu durumdan kötü etkilenebileceğini düşünmüş

" Karşılaştığımız zaman ona hiçbir şey söylemeyi düşünmüyordum. Sadece sarılmak istiyordum ancak sarıldıktan sonra her şey değişti." 

Şimdi iki anne çok iyi anlaşıyorlar ve ileride başka bir şeyler yapmak için de sözleştiler

"Bu hissettiklerimi anlatmak çok zor. Kendi yasını tutarken başka bir aileyi düşünmüş olması… Biz artık bir aileyiz, arkadaşız, ailelerimizi birleştirdik"  diyen Gonzales aslında durumu çok iyi özetlemiş. Özetle; hayatımız bize emaneten verilmiş ve zamanı geldiğinde ayrılacağımız bir beden var. Biz öldüğümüzde birilerini yaşatmak için, organlarımızı bağışlayalım…

Kaynak: www.onedio.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim