Öğretmen Diyarı

62 yaşında bölüm birincisi oldu
 Trakya Üniversitesi Mezuniyet Töreni’nin en dikkat çeken ismi, Trakya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Edebiyat Fakültesi Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü birincilikle bitiren, evli bir çocuk babası 62 yaşındaki Lütfü Kısaoğlu oldu. Kısaoğlu, sadece hafta sonları ailesinin bulunduğu Çanakkale’ye giderek hiç devamsızlık yapmadan okuduğu bölümü, 4 yılda bitirdi.

Trakya Üniversitesi’nin 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Dönemi Mezuniyet Töreni, Balkan Yerleşkesi’nde gerçekleştirdi. Törende, mezun öğrenciler adına fakülte birincisi sıfatıyla konuşan Lütfü Kısaoğlu, “27 yıl sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra emekliliğimin 9. yılında kendimi demek için sınava girdim ve Trakya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Edebiyat Fakültesi Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazandım. Arkadaşlarım bu durumu geçici bir heves olarak gördüler, ‘Yapamazsın’ dediler. Ama ben herkese örnek olmak için ve özellikle kendimi kanıtlamak için yılmadan, usanmadan çalıştım, başarıyla bu bölümü bitirdim.” dedi.

Kısaoğlu’nun konuşmasının ardından mezun olan öğrencilere diplomaları verildi. Bundan sonraki hedefinin yüksek lisans yapmak olduğunu açıklayan Kısaoğlu’na diploması ile plaketini, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük verdi. Tören öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

“ÇALIŞARAK ÇOK ŞEY YAPILABİLİR”

Mezuniyet töreninin ardından yaptığı açıklamada, öğretmen okulundan mezun olup sınıf öğretmenliği yaptığı yıllarda önce Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi ve 18 Mart Üniversitesi Turizm Bölümü’nü bitirdiğini açıklayan Kısaoğlu, “Emekli sınıf öğretmeni olarak 27 yıl görev aldıktan sonra şansımı denedim ve 2012 yılında Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne girdim. Zor olmadı, ben turizm isterken bize Ermenice geldi. Zor bir dil değil, dilin kaynağı Muş ilimiz. Çalışarak çok şey yapılabilineceğini görmek lazım. Bölüm birincisi olacağım aklıma gelmezdi. Rüyamda görsem inanmazdım ama çalışarak her şey yapılabilir. Özelikle kız öğrenciler bir değil iki üniversite bitirmeli ve gerekli. Bilgili, bilinçli, sağlıklı çocuklar yetiştirmeleri gerekiyor.” şeklinde konuştu.


Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim