Öğretmen Diyarı

53 yaşında kızıyla birlikte üniversiteye kaydını yaptırdı
Çankırı'da, 53 yaşındaki Ali Bülent Dereli, yıllar sonra kazandığı üniversiteye kayıt yapmaya kızıyla gitti.

Lisenin ardından maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimini sürdüremeyen Dereli, bu yıl girdiği Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) başarılı oldu. Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin özel yetenek sınavına giren Dereli, bu sınavda da başarı göstererek resim bölümünde eğitim görmeye hak kazandı.

Kızı Aslı Bilge Dereli ile Çankırı Karatekin Üniversitesi Ek Hizmet Binası'na giden Dereli, 1979 yılında aldığı lise diploması ile kaydını yaptırdı.

"İkisi de bana ellerinden geldiği kadar destek veriyor"

Dereli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 37 yıl önce üniversiteyi kazandığını ama maddi imkansızlıklardan dolayı okuyamadığını söyledi.

Yıllar sonra tekrar aynı bölümü kazandığını belirten Dereli, "1979 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü'nü kazandım ama o zaman okuyamamıştım. Şimdi Çankırı'da yine aynı bölümü kazandım, çok mutluyum." dedi.

Kızıyla kayıt yaptırmaya geldiğini ifade eden Dereli, "Sınava kızım yanımızda olmadığı için oğlumla girmiştim. Şimdi de oğlum yanımda değil ama kayıt işlemlerimi kızımla yapıyorum. İkisi de bana ellerinden geldiği kadar destek veriyor." diye konuştu.
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim