Öğretmen Diyarı

4 Çocuğuda öğretmen olan duayen öğretmen, hayatını engellilere adadı
KAHRAMANMARAŞ - İsmail Hakkı  Demir

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde yaşayan Metin Aydın Aydın, 1966'da yılında Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde başladığı öğretmenlik mesleğini 30 yıl yaptıktan sonra emekli oldu.

Çocukları da kendisinin izinden giderek öğretmen olan Aydın, emekliliğin ardından köylerde vekil öğretmen olarak sürdürdüğü mesleğinden hiç kopmadı. 

İlerleyen yaşına aldırmadan sürekli kendini geliştirerek, kurslarda sertifikalar alan Aydın, kendini engellilere adadı. Özel bir rehabilitasyon merkezindeki engellilere eğitim veren Aydın, aynı zamanda aileleriyle de görüşerek, engellilerin sosyal yaşama katılmaları, eğitim almaları ve yaşama bağlanmalarını sağlıyor.

Aydın, öğretmenlik mesleği sayesinde bugüne kadar yüzlerce öğrenci yetiştirdiğini söyledi. Yaklaşık 30 yıllık meslek hayatında vatanına, milletine hizmet ettiğini belirten Aydın, 4 çocuğunun da kendisi gibi öğretmen olduğunu aktardı.

Yetiştirdiği öğrencileriyle karşılaştığında "hocam" diyerek elini öpmelerinin kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Aydın, "Meslek hayatımda öğrencilerime faydalı olduğuma inanıyorum. Hala da öğretmenliğe doymadım. Hem öğrenmek hem de öğretmek benim aşkım. Çünkü Hz. Ali'nin 'Bana bir harf öğretenin kölesi olurum' sözünü kendime hedef edindim. Onun için ilim öğrenmeyi de öğretmeyi de çok seviyorum." diye konuştu.Kaynak: AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol