Öğretmen Diyarı

3 bin lise öğrencisine burs

DHA
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2015-2016 eğitim-öğretim yılında lise öğrencilerine yönelik yapacağı öğrenim yardımı başvuruları 24 Ağustos Pazartesi günü başlıyor. Müracaatları 30 Eylül’e kadar sürecek öğrenim yardımından bu yıl 3 bin lise öğrencisi faydalanacak. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geçtiğimiz yıllarda 60 TL olan öğrenim yardımının bu yıl 75 TL’ye çıkarıldığını söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl lise öğrencilerine yönelik yaptığı öğrenim yardımları bu yıl da sürüyor. Öğrenim yardımı için 24 Ağustos Pazartesi günü başlayacak müracaatlar 30 Eylül’de sona erecek. Büyükşehir Belediyesi 3 bin öğrenciye 10 ay boyunca aylık 75 lira öğrenim yardımında bulunacak. Öğrenim yardımı için başvurmak isteyenlerin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na müracaat etmeleri gerekirken, müracaat şartları şu şekilde açıklandı: "Ailesi belediye mücavir alan sınırları içinde oturuyor olmak, başka yerden burs almamak, lise ve dengi okullarda öğrenim görüyor olmak, ailesinin ekonomik durumu zayıf olmak, okulunda başarılı olmak, T.C vatandaşı olmak, kamu haklarından yasaklı olmamak, uyuşturucu ve alkol bağımlısı olmamak, sınıf tekrarı yapmamış olmak ve devam ettiği okuldan disiplin cezası almamış olmak"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geçtiğimiz yıllarda 60 TL olan öğrenim yardımının bu yıl 75 TL’ye çıkarıldığını belirterek, "2004 yılında 400 öğrenci ile başlanan eğitim yardımını bugün 3 bin öğrenciye ulaştırdık. Bu sayıyı her yıl daha da artırmak için çalışıyoruz. Eğitime ve özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerimize sahip çıkmak bizim en büyük hedefimiz" dedi.

Anahtar Kelimeler:
bin lise öğrencisine burs

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol