Öğretmen Diyarı

25 okul sahneye çıktı
Kaynak:  Hürriyet Haber
Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen “Öyküleriyle Türkülerimiz” yarışmasının finali yapıldı. Birincilikler, lise ve ilkokullarda Pursaklar, ortaokullarda ise Etimesgut’un oldu.

Öyküleriyle Türkülerimiz Yarışması’nın finali, Altındağ Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildu. Ankara genelinden 25 okul kaldığı yarışmada jüri üyeliklerini TRT Türk Halk Müziği sanatçıları yaptı. Değerlendirme sonucu liseler arasında Pursaklar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci olurken, Gölbaşı Anadolu Lisesi ikinci, Çankaya Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu. Ortaokullar arasında Etimesgut Nurettin Ersin Ortaokulu birinci, Yenimahalle Şehit Öğretmen Mehmet Ali Durak Ortaokulu ikinci, Hasanoğlan Öğretmenler Ortaokulu ise üçüncü oldu.

SESİMİZE SES VERİYOR

İlkokullar arasındaki mücadelede de, Pursaklar Azmi Ertuğrul İlkokulu birinciliği, Ayaş Çanıllı İlkokulu ikinciliği, Gölbaşı Gündüz Alp İlkokulu ise üçüncülüğü elde etti. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya, “Bu faaliyetimizde türküyü seçmekteki temel düşüncemiz, türküler sesimizin çıkmadığı yerde ses, nefesimizin kesildiği yerde nefes, kanadımızın tutmadığı yerde kanadımız olmuştur. Türküler anadır, bacıdır, kardeştir. Türküler Anadolu’dur. Bu yüzden türküleri seçtik” dedi. Yarışmada dereceye giren okullara 30 Mayıs Pazartesi günü MEB Şura Salonu’nda gerçekleştirilecek törenle ödülleri verilecek.
Anahtar Kelimeler:
okul sahneye çıktı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim