Öğretmen Diyarı

24 Yaşındaki Öğretmen Adayı Cansu Organlarıyla Hayat Oldu

24 Yaşındaki Öğretmen Adayı Cansu Organlarıyla Hayat Oldu
Ordu'da geçen Pazartesi günü, yüksek tansiyon sonucu beyin kanaması geçirerek Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen 24 yaşındaki Cansu Yüksel hayatını kaybetti.

"4 GÜNDÜR YOĞUN BAKIMDA OLAN CANSU HAYATINI KAYBETTİ"

Ordu'nun Altınordu İlçesi'nde yaşayan, Türkçe öğretmenliği için Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) hazırlanan üniversite mezunu Cansu Yüksel, yüksek tansiyon sonucu beyin kanaması geçirdi. Ailesi tarafından geçen Pazartesi günü Ordu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Cansu Yüksel, buradaki ilk tedavisinin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Ameliyat olan ve 4 gündür yoğun bakımda tedavisi süren Cansu Yüksel, bugün hayatını kaybetti.

Cansu Yüksel'in cenazesinin ailesi tarafından Ordu'nun Ulubey İlçesi'ne getirileceği, burada toprağa verileceği belirtildi.

ORGANLARI BAĞIŞLANAN CANSU 3 KİŞİYE HAYAT OLDU

Cansu Yüksel'in organları ailesi tarafından bağışlandı. Uzman ekipler tarafından genç kızın karaciğeri ve iki böbreği operasyonla alındı. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan araştırmalar sonucu Erzurum'da Karaciğer nakli bekleyen bir hastanın genç kızın bağışlanan organıyla dokusunun uyduğu tespit edildi. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden gelen heyet, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata girdi ve genç kızın karaciğerini alarak ambulans helikopterle nakil bekleyen hastaya götürdü.

Cansu Yüksel'in bağışlanan 2 böbreğin ise Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2 hastaya nakledileceği belirtildi.


Kaynak: Haberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim