Öğretmen Diyarı

23 Nisan şenliğine gelen öğrencilerden Atatürk’e teşekkür!
 Başbakan Davutoğlu, Bakan Avcı ile birlikte 38. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği´ne katılmak üzere 20 ülkeden gelen çocukları kabul etti.
Başbakan Davutoğlu, Bakan Avcı ile birlikte 38. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği´ne katılmak üzere 20 ülkeden gelen çocukları kabul etti. KKTC’den bir kız öğrencinin Atatürk’e ettiği teşekkürü Davutoğlu maşallah diyerek alkışladı.


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü’nde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, 38. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği´ne katılmak üzere Bosna Hersek, Makedonya, Gürcistan, Kırgızistan, Moldova, Ukrayna, Türkmenistan, KKTC, Azerbaycan, Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Estonya, Maldivler, Romanya, Tayland, Irak, Filistin, Sırbistan ve Karadağ´dan gelen 40 öğrenciyi ağırladı.

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da bulunduğu kabulde Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, kendi ülkelerinin yöresel kıyafetleriyle gelen çocuklarla tek tek tokalaştı, sohbet etti.

Davutoğlu, “Bugün Çankaya Köşkü en mutlu gününü yaşıyor. Dünyanın en güzel yürekleri, kalpleri burada. Dünyanın geleceğini en güzel şekilde inşa edecek çocuklarımız burada” Dedi.

Davutoğlu´nun, Türkiye ile ilgili düşüncelerini paylaşmak isteyen olup olmadığını sorması üzerine, Azerbaycanlı kız öğrenci, “Bir millet, iki devlet. Her ikisi de cumhuriyet. Azerbaycan ve Türkiye bir ananın iki oğlu, bir ağacın iki kolu. O da oğlu bu da oğlu, Azerbaycan ve Türkiye. Ana yurtta yuva kurdum, ata yurda gönül verdim. Ana yurdum, ata yurdum Azerbaycan, Türkiye. Biz bir millet iki devletiz ve bu kardeşlik, dostluk asırlar boyu devam edecektir.” şeklinde konuştu.

“ANITKABİR ZİYARETİ BENİM İÇİN UNUTULMAZ BİR ANI”

Azerbaycanlı öğrenci, Anıtkabir’i ziyaret ettiğini belirterek, “Bu benim için unutulmaz bir anı olacak. Bunu hiçbir zaman unutmayacağım. Burada 23 Nisan şenliği çok güzel, çocuklar için çok eğlenceli.” dedi.

“ATATÜRK’E ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

KKTC´den gelen kız öğrenci ise “Atatürk’e, bize bu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı armağan ettiği için çok teşekkür ediyorum” dedi.


Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim