Öğretmen Diyarı

2 Yıl önce Atanan öğretmen, Hakkari'ye ağlayarak gitmişti ama; Bakın sonrasında ne oldu ?

Ankara'dan Hakkari'nin Şemdinli ilçesine iki yıl önce atanan öğretmen Kübra Arıkan, ağlayarak geldiği ilçede mutluluğu buldu..

Sınıf öğretmeni Arıkan, bölge hakkındaki olumsuz haberler ve  insanların ön yargıları nedeniyle istemeden geldiği ilçede göreve başladı. Bir  süre sonra Şemdinli Devlet Hastanesi Müdürü Sefer Akdeniz ile tanışan Kübra  öğretmen, Akdeniz'in evlenme teklifine "evet" dedi.    Akdeniz ve Arıkan için ilçede iki gün iki gece süren düğünle evlendi.  

Düğüne, çiftin ailelerinin yanı sıra çevre il ve ilçelerden, Irak ile İran'dan da  davetliler katıldı. Kübra Arıkan, ilçede mutluluğu  bulduğunu söyledi. Arıkan, şunları kaydetti:  

 "Burada böyle bir çevre beklemiyordum.

Çok güzel duygular yaşadım. Şemdinli'de her şey çok güzeldi ve beklediğimin çok daha ötesinde bir yerdi.  İnsanlar çok sıcak ve hiçbir yerde bulunmaz bir samimiyet, karşılıksız bir  yardımseverlik var. Bunu insanların bakışlarından, konuşmalarından çok rahat  şekilde anlayabiliyorsun.

Şemdinli'ye geldim ve hayatımın aşkını burada buldum.  Çok mutluyum ve iyi ki gelmişim." 

Bölgeye gelmek istemeyen meslektaşlarına seslenen Arıkan, "Burayı  tanımak, yaşamak lazım. Buraya gelen öğretmenler buradan üzülerek ayrılıyor  çünkü, yaşadıkları gördükleri insanları ilçeye bağlıyor" diye konuştu. 

 

Şemdinlili damat Sefer Akdeniz de eşiyle tanıştıktan sonra evlenmeye  karar verdiklerini belirterek, "Türkler ve Kürtler birbirine çok benzeyen  insanlarız. Aslında bizim herhangi bir ayrımımız, farkımız yok. Yeter ki insanlar  birbirlerine gönül kapılarını açsın. Birbirlerine sevgi ve insani yönleriyle  yaklaşsınlar" ifadelerini kullandı. 

 

piramithaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim