Öğretmen Diyarı

15 yaşındaki liselinin sosyal medyada yaptığı paylaşım herkesi ayağa kaldırdı!
 Körfez’de bir lisede 9’uncu sınıf öğrencisi S.D. internetten kopyaladığı ölen bir kedi ile yıkanmaya çalışılan bir kedinin fotoğraflarını yan yana getirerek, facebook’ta “Lan kedi geberdi. İlk boğdum sonra camdan aşağı attım” diye yazarak fotoğrafları paylaştı. S.D. tepki görünce paylaşımını kaldırırken, facebook’taki bilgilerinden okuluna ulaşan hayvanseverler tepkilerini dile getirdiler.
Bu paylaşımı yapan genç, daha sonra fotoğrafları başka sitelerden aldığını açıkladı

Bu paylaşımı yapan genç, daha sonra fotoğrafları başka sitelerden aldığını açıkladı

Hayvanseverler ayrıca, Kocaeli Valiliği’ne, “Hayvanları Koruma Kanunu’na göre hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek onları öldürmek suçtur. Sosyal medyada S.G. isimli şahsın kendi paylaşımı ile bir kediyi boğduğunu ve sonrasında da camdan aşağıya attığını yazmıştır. Bir canlıya bu işkenceyi yapan kişinin aynı şekilde başka hayvanlara ve çocuk yaşlı gibi savunmasız insanlara da bu tür vahşeti yapacağı açıktır” yazılı mail göndererek, S.G. hakkında soruşturma açılmasını istediler.

S.G. yaptığı hatanın farkına varırken, okul yöneticileri de kendilerine ulaşan hayvanseverleri konu hakkında bilgilendirerek, fotoğrafların internetten kopyalandığı konusunda bilgilendirdiler. S.G. pişman olduğunu belirterek, “Bir yanlış yaptım. Fotoğrafı internetten kopyaladım. Şu ana kadar hiçbir hayvana zarar vermedim. Fakat böyle bir fotoğrafı paylaşmam yanlış oldu. Yengem de kedi besliyor, onlara da hiç zarar vermedim. Yaptığımdan pişmanım” dedi.

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim