Öğretmen Diyarı

15 Maddede Bekar/Yalnız Yaşamanın Güzel Yanları
15 Maddede Bekar/Yalnız Yaşamanın Güzel Yanları
“Bekarlık sultanlıktır” mottosunu hayatının merkezine yerleştirmiş olanların bu düşüncede olmasının çok önemli nedenleri var. Bu düşünceye sahip olanların bir çoğununsa evli kişiler olduğu ise maalesef acı bir gerçek. Peki bekar ve yalnız yaşamanın ne avantajı var ki evlenen birçok çift henüz evliliğin ilk yıllarındayken bile bekarlığa özlem duymaya başlıyor?
 
1-Özgürlük
 
İstediğiniz saatte eve gelebilir, haftasonu sabahlara kadar arkadaşlarınızla eğlenebilir ve akşama kadar yatıp uyuyabilirsiniz.
 
2-Kendinize Vakit Ayırabilirsiniz
 
Sorumlu olduğunuz ne bir eş ne de çocuk varken herhalde en çok vakti kendinize ayıracaksınız. Spor yapabilir, saatlerce kitap okuyup film izleyebilirsiniz.
 
3-Ani Kararlar Almanıza Gerek Yok
 
Yalnız insan hayatı ve kendisi ile ilgili uzun uzadıya düşünüp karar verme lüksüne sahip olabilir. Bu karar için ne eleştiride bulunacak birisi var, ne de kararınızdan dolayı sorumlu olduğunuz kişiler.
 
4-Ekonomi Yapabilirsiniz
 
Çocuklarınızın ve eşinizin geleceğini düşünmeden, sadece kendi ihtiyaçlarınızı düşünerek harcama yapabilir ve hayatınıza gereksiz olan hiçbir şeyi dahil etmeyebilirsiniz.
 
5-Hobilerinize Vakit Ayırabilirsiniz
 
Hem maddi olarak daha rahat olacağınız için, hem de zaman probleminiz olmadığı için hobilerinize istediğiniz gibi zaman ayırabilirsiniz.
 
6-Hayalini Kurduğunuz Evcil Hayvana Sahip Olabilirsiniz
 
Çiftler için bir evcil hayvan edinmek, çocuklar da düşünüldüğü zaman genelde pek mümkün olmamakta. Ancak yalnız yaşıyorsanız bu sizin için hiç de geçerli değil. Kış aylarında evinizin kapılarını tüm sokak kedilerine bile açabilirsiniz.
 
7-Gereksiz Nezaket Gösterilerine Hiç Gerek Yok
 
Eşinizin ailesine ya da arkadaşlarına karşı istemeyerek de olsa gülmek zorunda değilsiniz.
 
8-Kariyer Basamaklarını Daha Hızlı Tırmanma Şansı
 
Arkanızda düşünecek hiçbir şeyin olmaması daha rahat karar alabilmek ve tamamen işinize odaklanabilmek için bulunmaz bir fırsat.
 
9-Dünya Turuna Bile Çıkabilirsiniz
 
Sizi bekleyen hiç kimse yok. İsterseniz tek başınıza bir dağ evinde kalabilir, isterseniz de aylar süren bir dünya turuna çıkabilirsiniz.
 
10-Arkadaşlarınızdan Kopmanıza Gerek Yok
 
İlişkinin ilk başlarında sorun olmasa da ilerleyen zamanlarda arkadaşlar ilişki için bir kara kedi. Ama siz istediğiniz kadar arkadaşlarınıza ve ailenize vakit ayırabilirsiniz.
 
11-Dağınık Olmanızda Hiçbir Sorun Yok
 
Evinizde istediğiniz kadar rahat davranabilir, bu dağınıklığın içerisinde kendi düzeninizi kurabilirsiniz.
 
12-Bol Bol Düşünebilirsiniz
 
Boş vakitlerinizde kendi kendinize bile sohbet edebilir, her söylediğinizi onaylayıp kendinizi takdir edebilirsiniz.
 
13-İhanetten Korkmayın
 
İlişkilerde insana hayatı zehir eden ihanetten korkmanıza ve bunun için endişe etmenize gerek yok.
 
14-Rol Yapmaya Gerek Yok
 
İşler kötü gidiyorsa oturup ağlayabilir, mutlu olduğunuzda da evde çırılçıplak gezip o çirkin sesinizle şarkılar söyleyebilirsiniz. Sizin saklamanız gereken hiçbir şey yok.
 
15-Yalnızlık Karizması
 
Yalnız ve dimdik ayakta olmanın verdiği bir çekiciliğe sahip olabilirsiniz.
hayatkolay

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol