Öğretmen Diyarı

120 soruyu doğru yanıtladı, Türkiye birincisi oldu
 MEHMET TUĞCU
Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde yaşayan Elife Nur Karşın, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınavında 120 soruyu da doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasında yer aldı.

Taşköprü Şehit İlker Narin İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Karşın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TEOG sınavlarına normal şekilde hazırlandığını, ayrıca dersi çok iyi dinlediğini ve her gün ders tekrarı yaptığını söyledi.

İlkokul yıllarından başlayarak hemen her gün kitap okuduğunu kaydeden Karşın, "Derste anlamadığım yerleri sürekli öğretmenlerime sordum. Takıldığım konularda teneffüslerde sürekli öğretmenlerime danıştım. Bol miktarda test çözdüm ve ödevlerimi zamanında yaptım. Boş zamanlarımda resim yaparak stres attım. Ayrıca satranç oynayarak ve kitap okuyarak boş zamanlarımı değerlendirdim." dedi.

Kastamonu Fen Lisesini tercih etmeyi düşündüğünü bildiren Karşın, ileride diş hekimi olmak istediğini belirtti.

"Kızım sadece ders çalışmaz, evde annesine, tarlada da bana yardım eder"

Elife'nin babası, Çaykirpi Köyü Camisi imam hatibi Selahattin Karşın da kızının ilkokuldan bu yana kitap okuduğunu belirterek "Kızım sadece ders çalışmaz, evde annesine, tarlada da bana yardım eder." ifadesini kullandı.
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim