Öğretmen Diyarı

Türk Eğitim Sen'li Şen'in iddialarına Yiğit'ten cevap geldi

İzmir'de geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında Kredi Yurtlar Kurumu İzmir Bölge Müdürlüğü'nde yolsuzluk yapıldığı ve devletin ekonomik yönden zarara uğratıldığını iddialarında bulunan Türk Eğitim Sen İzmir 4 No'lu Şube Başkanı Hasan Şen'e, Eğitim Bir Sen İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Recep Yiğit'ten yanıt geldi.


Memur Sen İzmir İl Temsilciliğinde konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Yiğit, şu ifadelerde bulundu;


"Kredi ve Yurtlar Kurumunun yeniden yapılanması sürecinde, yıllardan beri alışageldikleri üzere istediği kişiyi istediği konuma yerleştirmiş olan malum Sendika, atamalar üzerinde baskı oluşturma gayreti içinde bir basın açıklaması yapmıştır.


Zimmet İftirası


Bilirkişi tespiti olmaksızın önyargı ile hazırlanan bir müfettiş raporu ile haklarında 'Kamu Zararı'  tespiti yapılan çalışanları 'zimmet' iftirası ile suçlamak ve bu suçlamayı müdür atamalarına bağlamak, yapılan açıklamaların amacını açıkça ortaya koymaktadır. Kaldı ki olayın üzerinden bir yıl geçmiş, savcılık konuya ilişkin takipsizlik kararı vermiş, firmalar ödedikleri paraları geri almak için girişimde bulunmuşlardır. Bu idari soruşturma yolu ile Kredi Yurtlar Kurumu İzmir Bölge Müdürlüğü yöneticileri ve çalışanları 'çamur at izi kalsın' taktiği ile zan altında bırakılmış, kişiler haksız yere zedelenen itibarlarının telafisi için yargı yoluna başvurmuşlardır. 


Her Atama Yandaş, Her Faaliyet Hırsızlık


Ne yurt müdürlüğü ne de il müdürlüğü atamaları daha tamamlanmamışken 'yandaş' ifadesi ile baskı unsuru oluşturulmaktadır. Her atamayı yandaş her faaliyeti de hırsızlık olarak gören bu Sendika, kaybettiği yetkilerin travmasını yaşamakta, maruz kaldığı açıkları attığı bu çamurlarla kapatmaya çalışmaktadır. Kadrolaşmanın kitabını yazanlar şimdi yazdıkları satırları yüksek sesle okumaya başlamışlardır, ancak çalışanlar bu iftiralara itibar etmeyecektir."

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol