Öğretmen Diyarı

Türk Eğitim-sen'den Eğitim-iş'e Cevap

Eğitim-iş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona'nın ortaya çıkardığı skandal il içi tayin ile ilgili Türk Eğiitm-Sen'den Cevap Geldi

Türk Eğiitm-sen Bursa Şube Başkanı  Kazım SARNIK imzalı yapılan açıklamada Eğitim-iş Şube Başkanı Özkan Rona'nın özür dilmesi istendi. 


İşte yapılan o açıklama:


EĞİTİM-İŞ ŞUBE BAŞKANI ÖZKAN RONA'NIN AÇIKLAMASINA CEVAP


Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Özkan RONA 02-06-2015 tarihinde basın organlarında ve sosyal paylaşım sitelerinde yapmış olduğu açıklaması ile Bursa'da yapılan İl içi atamalarda "SKANDAL" yaşandığını ifade etmiştir.


Adı geçen sendika başkanının usulsüz atama diyerek kamuoyunda hedef haline getirdiği Matematik Öğretmeni Kenan DAŞDEMİR sendikamızın üyesidir. Üyemiz hukuksuz ve mesnetsiz bir şekilde yalan-yanlış bilgilerle kamuoyu önünde küçük düşürülmüştür. Buna sebep olan Eğitim-İş Şube Başkanı Özkan RONA'yı kınıyorum.Özkan RONA'dab üyemiz Kenan DAŞDEMİR'den kamuoyu önünde özür dilemeye davet ediyorum.


Kenan DAŞDEMİR Milli Eğitim Bakanlığının 17.04.2015 tarihinde yürürlüğe giren Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri çerçevesinde  ataması yapılan bir öğretmen arkadaşımızdır.


Bilindiği gibi hizmet puanın hesaplanmasında yetkili Milli Eğitim Bakanlığıdır. Kişinin kendisi ile ilgili puanlara herhangi bir şekilde müdahale etmesi mümkün değildir. Varsa yanlışlıktan kişinin sorumlu tutulamayacağı açıktır.


Bir sendikanın başkanı olan Özkan RONA gerçekleri bilmeden ve konuyu araştırmadan açıklama yaparak üyemizin kamuoyunda küçük düşürülmesine sebep olmuştur.


Kamuoyu önünde küçük düşürülen üyemiz Kenan DAŞDEMİR her türlü yasal haklarını kullanacağı bilinmelidir.


Özkan RONA'yı bir kere daha kamuoyundan ve arkadaşımızdan özür dilemeye davet ediyoruz.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur..


Kazım SARNIK - Şube Başkanı


Editör Notu: Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı habere söz konusu öğretmenin hizmet puanının nasıl bu kadar yüksek çıktığına dair bir açıklamasını göremedik. Habere konu olan öğretmen nasıl olurda 2 yılda 20 yıl açlışmış gibi puan alabilir bunu bizler de merak ediyoruz. Sayın Şube Başkanı bizce bu konuyu araştırmalıdır.

 

Kaynak:www.kamugundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol