Öğretmen Diyarı

Türk Eğitim-Sen\'den Anayasa Mahkemesi\'ne mektup

Türk -Sen üyesi bir grup, Milli Temel Kanunu'nda yapılan bazı değişikliklerin iptali talebiyle topladıkları mektup, imza ve şikayet dilekçelerini Anayasa Mahkemesine gönderdi.

 

Sirkeci PTT önünde toplanan gruptakiler, sloganlar atarak sendika pankartı ve flamalarını açtı.

 

Türk -Sen İstanbul İl Başkanı Hanefi Bostan, grup adına yaptığı açıklamada, mart ayında 6528 sayılı Milli Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

 

Bostan, "Anılan kanunla, getirilen düzenlemeler Anayasamızda yer hukuk devleti ilkesi ve hakkaniyet anlayışı ile bağdaşmamaktadır. Bu kanunla Milli Bakanlığında ciddi bir yönetici ve öğretmen kıyımı yaşanmasına sebep olunmuş ve önümüzdeki süreçte de daha sıkıntılara zemin hazırlanmıştır" dedi.

 

Topladıkları mektup, imza ve şikayet dilekçelerini gerekli merciye iletmek için bir araya geldiklerini ifade eden Bostan, şöyle devam etti:

 

" camiasında infiale açan ve kamuoyunda ucube kanun olarak adlandırılan bu kanun hakkında mahkemenin vereceği kararın mutlaka hukukun korumak doğrultusunda olacağına şüphe yoktur. Anayasa Mahkemesi, hukuk devleti ilkesi ve hukukun üstünlüğünün ülkemizdeki teminatıdır."

 

Basın açıklamasının ardından zarflar içerisinde toplanan imza, mektup ve şikayet dilekçeleri Anayasa Mahkemesine üzere Sirkeci PTT Merkezi'ne edildi.

 

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol