Öğretmen Diyarı

Türk Eğitim-Sen: Terörün her türlüsünü lanetliyoruz

Ankara Tren Garı önünde yaşanan ve onlarca vatandaşımızın hayatını kaybettiği, birçok vatandaşımızın ise yaralandığı patlamaya ilişkin Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Veli Tuğrul bir kınama ve baş sağlığı mesajı yayınladı.
Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. diyen, Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Veli Tuğrul,” 7 Haziran seçimlerinin hemen ardından başlayan ve ülkemizi kaos ve huzursuzluk ortamına  sürüklemeyi amaç edinen olaylara bir yenisi de başkent Ankara’da eklenmiştir.
Başkentte Tarihi Tren Garı önünde miting için  toplanan yüzlerce vatandaşımızın arasında patlatılan bombalar onlarca vatandaşımızın ölümüne, yüzlercesinin ise yaralanmasına sebep olmuştur.
Başkent Ankara’da yaşanan bu patlama bir kez daha terörün etnik köken, çoluk çocuk, kadın erkek ayırmadığını ortaya koymuştur. Irkı, dili, dini, mezhebi olmayan terör yine birçok canı yakmış, ülkemizi derin bir üzüntüye boğmuştur. Türk Eğitim-Sen Konya Şubeleri olarak nereden ve kimden gelirse gelsin terörün her türlüsünü bir kez daha lanetliyoruz. Bu hain saldırıları gerçekleştiren, topraklarımızın bütünlüğüne kastı olan tüm terör faaliyetlerini lanetliyoruz. İnanıyorum ki; ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü bozmak, milletimizin bu coğrafyada huzur ve güven içerisinde yaşamasına engel olmak gibi kirli emelleri olan hiçbir odak başarıya ulaşamayacaktır. Yüce Allah tüm milletimizi korusun.   Bu düşüncelerle, ülkemize, milletimize, birliğimize ve huzurumuza yönelen bu cani ve insanlık dışı  saldırıyı kınıyor, ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

memleket.com.tr/
  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol